Sekret figury Dody. Co je i jak ćwiczy?

Girl power
Martyna Świerc
Sekret figury Dody. Co je i jak ćwiczy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta, higieniczne życie oraz aktywność fizyczna. Przepis na piękne ciało według Dody wydaje się być prosty. W praktyce wymaga jednak wielu wyrzeczeń…

Doda, a właściwie Dorota Rabczewska-Stępień, to popularna i kontrowersyjna piosenkarka, performerka i producentka. Na Instagramie zgromadziła ponad 1,2 mln obserwatorów, którzy każdego dnia śledzą jej życie i twórczość. Od dłuższego czasu Doda zachwyca fanów świetną formą i pięknie wyrzeźbionym ciałem. Co jest źródłem przemiany artystki? Co je i jak ćwiczy, aby móc cieszyć się nienaganną sylwetką? Sprawdziliśmy!

Sekret figury Dody – dieta

Dorota Rabczewska, pytana przez fanów o klucz do pięknego wyglądu, podkreśla, że jej sukces leży w diecie. To zrewolucjonizowanie sposobu odżywiania przyniosło piosenkarce sukces w walce o wymarzoną sylwetkę. Doda od 15 lat nie je cukru, a od ponad 6 nabiału. Czego jeszcze celebrytka stara się unikać? Przede wszystkim mięsa – od czasu do czasu Doda pozwala sobie na zjedzenie drobiu. Nie stroni jednak od ryb.

Doda swoją perfekcyjną figurę zawdzięcza regularnie spożywanym, zbilansowanym posiłkom. Artystka unika także spożywania alkoholu. Do abstynencji zachęca także swoich fanów – w szczególności kobiety. Jak podkreśla Doda, alkohol przyspiesza starzenie i odbiera urodę. Napoje wyskokowe to także źródło pustych kalorii.

Sekret figury Dody – ćwiczenia

Doda zawsze prezentowała smukłą i wysportowaną sylwetkę. Ostatni rok to jednak apogeum atletycznej formy celebrytki. Jak podkreśla sama zainteresowana, sport to w jej życiu druga najważniejsza rzecz – zaraz po muzyce. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ojciec Dody, Paweł Rabczewski, to zawodowy sportowiec. To on miał zaszczepić wokalistce miłość do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Doda podkreśla, że wysiłek fizyczny to dla niej chleb powszedni i nawyk.

Styl życia według Dody

Doda podkreśla, że wpływ na jej obecny wygląd w dużej mierze miała zmiana stylu życia. Poza dietą, regularnymi posiłkami, rezygnacją z mięsa, nabiału i cukrów, a także ćwiczeniami fizycznymi, wpływ na jej wygląd ma higieniczny tryb życia. Odpowiednia ilość snu i wypoczynek to także paliwo dla ciała. U podstaw nowego stylu życia Doroty Rabczewskiej leży konsekwentne trzymanie się restrykcyjnych zasad i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu.

Jak ćwiczy Doda?

Rabczewska nie udaje, że zarysowane mięśnie i pięknie wyrzeźbione ciało to efekt samej diety. Na wygląd ciała wokalistki składają się godziny ćwiczeń. Jak ćwiczy Doda? Na Instagramie celebrytki znajdziemy relacje z siłowni oraz nagrania z ćwiczeń z gumą. Artystka dzieli się też z fanami zdjęciami z górskich wypraw czy innych aktywności w plenerze.

Nie bez znaczenia są także układy taneczne i rozbudowane choreografie, które wokalistka trenuje przed ruszeniem w trasę koncertową czy przed pojedynczymi występami na scenie. Takie aktywności spalają mnóstwo kalorii i aktywują niemal wszystkie partie mięśni do pracy. Efektem zamierzonych i „przypadkowych” działań zawodowych Dody jest atletyczne ciało, które artystka z dumą prezentuje w swoich mediach społecznościowych.

Bądź jak Doda – żyj świadomie

Rabczewska swoją przemianą pokazuje, że wytrwałością i konsekwencją można osiągnąć wymarzone efekty. Doda zachęca i motywuje fanów do dokonywania świadomych wyborów – rezygnacji z używek, fast foodów, mięsa, alkoholu, przejścia na zbilansowaną dietę. Dodając do tego ulubioną aktywność fizyczną przynajmniej 3 razy w tygodniu, można osiągnąć wymarzoną formę.

Zdj. główne: Sasha Freemind/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak znaleźć optymalną długość treningu?
/
Jak znaleźć optymalną długość treningu?
20 minut? 40 minut? A może 3 godziny? Sprawdź, ile czasu przeznaczyć na trening, by cieszyć się szybkimi efektami.
Polecamy