5 niezwykłych sportsmenek, które są też dobre w biznesie

Girl power
Klaudia Tomaszewska
5 niezwykłych sportsmenek, które są też dobre w biznesie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Światowej sławy sportsmenki nie spoczywają na laurach. Poza sukcesami w sferze sportowej inwestują w swoją przyszłość! Poznajcie sportsmenki, które założyły swoje marki!

Sportsmenki z głową do interesów

W świecie sportu nie brakuje kobiet, które poza niezwykłymi umiejętnościami w różnych dyscyplinach dysponują także głową do interesów. Oto 5 niesamowitych kobiet, które wiedzą, jak przekuć zwycięstwo w… jeszcze większy sukces!

1. Agnieszka Radwańska i sieć luksusowych hoteli

Agnieszka Radwańska to tenisistka, która znana jest na całym świecie i plasuje się w ścisłej czołówce. W 2012 roku była nawet druga na światowej liście kobiet, które królują w tym sporcie. Aż 20 razy zwyciężyła w turniejach rangi WTA, które są najwyżej oceniane w tenisie. Do tego jako jedna z niewielu Polek dotarła do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Natomiast jej największym sukcesem jest bez wątpienia wygrana na mistrzostwach WTA, które odbyły się w 2015 roku w Singapurze. Przez lata kariery, a do tego dzięki lukratywnym kontraktom reklamowym udało jej się uzbierać pokaźną sumę, którą zainwestowała w rynek nieruchomości. Postawiła na apartamenty o podwyższonym standardzie, które znajdują się w Sopocie, Zakopanem, Warszawie, a nawet w Miami. Jednak to w samym centrum Krakowa można znaleźć największą inwestycję Agi – „Aga Tenis Apartments”.

2. Venus Williams – design i wyczucie stylu

Venus Williams, tak samo jak jej siostrę Serenę, znają wszyscy, bez względu na to, czy interesują się sportem, czy nie. Jest to jedna z największych tenisistek na świecie. Aż 49 razy w swojej karierze zwyciężyła turniej tenisowy rangi WTA. Wśród nich 7 było zaliczanych do prestiżowego Wielkiego Szlema. Ma też na koncie 4 złote medale olimpijskie. Można się zatem bez trudu domyślić, że ma na swoim koncie bankowym pokaźną sumę.

Sportsmenka nieraz zaznaczała, że dzięki wychowaniu przez ambitnego ojca wie, że nie można spoczywać na laurach i należy patrzeć na swoje życie (zwłaszcza zawodowe) pod kątem zarządzania czasem i kompetencjami. Swoje środki finansowe postanowiła zatem zainwestować i oczywiście na tym polu również odniosła sukces. Venus od 2017 roku prowadzi markę, która zajmuje się projektowaniem ubrań dla kobiet aktywnych „EleVen” oraz projektowaniem wnętrz „Vstarr”.

3. Anna Lewandowska – zdrowo na co dzień

Anna Lewandowska to nie tylko piękna żona piłkarza Roberta Lewandowskiego. Angażuje się we własne projekty, a przez lata była mistrzynią Polski, Europy, a nawet świata w karate. Wówczas jeszcze miała nazwisko panieńskie – Stachura. Aktualnie stawia na treningi i zdrowie żywienie. Produkuje i sygnuje swoim nazwiskiem nie tylko produkty spożywcze, ale również kosmetyki. Do tego cały czas przygotowuje treningi i turnusy dla Polek, które pragną zrzucić zbędne kilogramy i poprawić swoją tężyznę fizyczną.

4. Maria Szarapowa – ekskluzywne słodkości

Maria Szarapowa to kolejna na liście tenisistka, która przez lata odnosiła ogromne sukcesy. W 2005 roku była na pierwszej pozycji światowej listy. Swoją niesamowitą karierę zakończyła dopiero w 2020 roku, jednak już w 2013 postanowiła założyć biznes, który przyniósł jej niemałe pieniądze. Co ciekawe, sportsmenka postawiła na produkcję ekskluzywnych słodyczy. Przez lata wyrzeczeń mogła w końcu pozwalać sobie tylko na małe jedzeniowe grzeszki. Firma nazywa się „Sugarpova” i do tej pory wspaniale sobie radzi.

5. Urszula Radwańska – z myślą o stylowych kobietach

Urszula Radwańska, podobnie jak jej siostra Agnieszka, jest jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Wspaniale radziła sobie na korcie, a od 2018 roku prowadzi dobrze prosperujący biznes. W swojej firmie oferuje torebki, portfele i kosmetyczki wykonane ze skóry i zaprojektowane przez nią samą. To ciekawe rozwiązania na co dzień, które charakteryzują się wygodą i świetnym designem.

Zdj. główne: LinkedIn Sales Solutions/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
E-learning: czy to przyszłość szkoleń?
/
E-learning: czy to przyszłość szkoleń?
E-learning: rewolucja w szkoleniach czy tylko chwilowa moda?
Polecamy