Mel B – od „Spice Girl” do gwiazdy fitness

Girl power
Klaudia Tomaszewska
Mel B – od „Spice Girl” do gwiazdy fitness
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mel B zna chyba każdy, jest bowiem niekwestionowaną królową fitnessu, jednak nie zawsze tak było. W latach 90. czarnoskóra gwiazda ćwiczeń była… piosenkarką! Najbardziej charyzmatyczna z ikonicznego zespołu „Spice Girl” dawała czadu i już wtedy kochała luźne, sportowe, ale i odważne outfity. Jak wyglądała jej ścieżka kariery?

Mel B – ogromna popularność

Chyba ciężko jest znaleźć kogoś, kto nie zna „Spice Girl”. Dziewczyny z tego kultowego zespołu lat 90. znane były na całej kuli ziemskiej. Wszyscy o nich mówili, a nastolatki chciały wyglądać jak one.

Wśród piosenkarek była także jedyna afroamerykanka Mel B. Trzeba przyznać, że trudno było oderwać od niej wzrok. Zarażała charyzmą i pogodą ducha, a do tego miała niezwykle ciekawy styl. Najpopularniejszy girlsband niestety dosyć szybko się rozpadł, mimo to każdej z dziewczyn udało się zaistnieć w show-biznesie i pójść własną ścieżką. W 2000 roku Mel B przestała być zatem Scary Spice (taki pseudonim artystyczny wówczas przyjęła) i stała się po prostu sobą. Jej kariera stanęła pod znakiem zapytania i z różnych źródeł wyczytać można, że sama do końca nie wiedziała, co robić dalej. Gdy w końcu odnalazła swoją drogę, zdecydowała się na coś niespodziewanego.

Mel B – nowy początek

Młodziutka 25-letnia wówczas Mel wybrała sobie jeszcze nie do końca wydeptaną, świeżą ścieżkę. Od zawsze kochała sport, dlatego też zdecydowała się pokazywać innym, jak zachować odpowiednią formę. Co ją do tego skłoniło? Po pierwszej ciąży sporo przytyła i zrobiła wiele, aby zrzucić zbędne kilogramy. Pomogły jej oczywiście ćwiczenia i ciężka praca. 

Postanowiła zatem wykorzystać swoją popularność oraz oczywiście pogodę ducha, masę pozytywnej energii i naturalną zdolność do zagrzewania ludzi do ćwiczeń i stworzyć imperium fitnessu. Wydała wiele kaset DVD ze swoimi autorskimi ćwiczeniami, które dawały znakomite rezultaty. Od 2009 roku Mel B uchodzi za guru od fitnessu, a wiele kobiet odzyskało dzięki niej siłę i chęć do życia. 

Żeby nie było, zagrzewa do walki o lepsze, zdrowsze życie również mężczyzn. Kobieta aktualnie ma 47 lat i nie nagrywa już filmików, na których prezentuje swoje umiejętności fitness. Jednak filmiki z jej udziałem można obecnie znaleźć na youtube i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Sama trenerka wyznała, że najbardziej lubi ćwiczenia interwałowe i zawsze stara się je wpleść w swoje wideo. Taka forma treningu pozwala spalić masę kalorii, a do tego daje naprawdę mocny wycisk mięśniom. Warto także wspomnieć, że Mel stała się również motywatorką, z której obecnie biorą przykład nasze rodzime gwiazdy takie jak Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska czy nawet Daniel Qczaj. 

Jej kariera jednak kilka lat temu bardzo przygasła, a to za sprawą dużego skandalu z udziałem jej męża. Okazało się, że para namawiała swoich pracowników lub członków ekipy sprzątającej ich dom do obcowania płciowego. Skończyło się to medialnym linczem, a Mel B postanowiła rozstać się z mężem, który miał również i ją zmuszać do różnych ekscesów. Mimo to kobieta zniknęła z mediów. Czy wróci? Tego nie wiemy.

Zdj. główne: Boxed Water Is Better/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowe informacje o peptydach
/
Podstawowe informacje o peptydach
Zgłęb sekret peptydów - małych białek wielkiej mocy. Dowiedz się, jakie pełnią funkcje, jak są budowane i jak mogą wspierać nasz organizm.
Polecamy