Odżywka do włosów – czym sugerować się wybierając odżywkę?

Be beauty
Tekst Sponsorowany
Odżywka do włosów – czym sugerować się wybierając odżywkę?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Osoby marzące o pięknych włosach powinny pamiętać o tym, że osiągną ten cel przede wszystkim wtedy, gdy ich włosy będą również zdrowe. Nic więc dziwnego, że ich mycie szamponem nie może być jedynym zabiegiem, na jaki warto się zdecydować. Również odżywkę do włosów można uznać za kosmetyk, który powinien zagościć w każdej łazience.

Po co odżywka do włosów?

Jeszcze zanim zada się pytanie o to, jak wybrać najlepsze z rozwiązań dostępnych w sprzedaży, dobrze jest poruszyć inną, wcale nie mniej istotną kwestię. Dotyczy ona tego, w jakim celu stosuje się ten właśnie kosmetyk. Dziś producenci odżywek zapewniają, że są one w stanie spełniać wiele zróżnicowanych funkcji. Co do zasady jednak odżywka do włosów jest tym kosmetykiem pielęgnacyjnym, którego naczelnym zadaniem jest zatrzymanie wody zawartej we wnętrzu włosów. Regularne stosowanie tego kosmetyku zapobiega przesuszaniu się włosów, choć nie jest to wcale jedyna jego funkcja zasługująca na uwagę z naszej strony.

Co ciekawe, odżywka przydaje się zwłaszcza tym osobom, które myją włosy regularnie. Niestety, każdy taki zabieg usuwa z nich nie tylko zanieczyszczenia, ale również sebum – naturalną substancję, której naczelnym zadaniem jest zapewnienie im ochrony. Jeśli więc włosów po myciu nie chroni już sebum, warto zapewnić im wsparcie odpowiednio dobraną odżywką.

Jak działa odżywka do włosów?

Pytanie o działanie odżywki do włosów z pewnością nie jest tym, na które istniałaby jedna tylko odpowiedź. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że dostępne na rynku kosmetyki tego rodzaju mają zróżnicowany skład. Najczęściej bazuje on na humektantach, których naczelnym zadaniem jest zatrzymywanie wody. Tak działają odżywki glicerynowe oraz te, w których składzie dominują olejki eteryczne. W tym miejscu wypada jednak podkreślić, że nie jest to jedyna grupa składników wykorzystywanych przy produkcji odżywek. W sprzedaży nie brakuje także rozwiązań z ceramidami, aminokwasami oraz keratyną. Te są w stanie regenerować włosy, są więc w szczególny sposób zalecane tym osobom, które zmagają się z problemem włosów silnie zniszczonych.

Na co zwracać uwagę wybierając odżywkę do włosów?

Najważniejszym zaleceniem wydaje się te, aby wybierając odżywkę do włosów zawsze mieć na uwadze ich specyfikę. Warto jednak podkreślić, że nie jest to jedyna kwestia wymagająca podkreślenia. Nie mniej istotne jest to, że dobre odżywki nie powinny mieć w swoim składzie nie tylko owianych złą sławą parabenów, ale również alkoholi. Ich skład nie powinien być też zbyt długi, nawet jeśli konsekwencją takiego stanu rzeczy ma być krótszy okres przydatności takiego preparatu.

Gdy w grę wchodzi dopasowanie odżywki do włosów do ich rodzaju, należy pamiętać o tym, że:

  • preparaty stworzone z myślą o włosach suchych muszą być bogate w humektanty,
  • odżywki do włosów farbowanych powinny zawierać informacje o środkach chroniących kolor,
  • włosom zniszczonym przydadzą się odżywki bogate w ceramidy i proteiny,
  • włosy kręcone staną się łatwiejsze w pielęgnacji dzięki odżywkom z woskiem, parafiną oraz silikonem.

Wybierając odżywkę warto też pamiętać, że choć to jej składowi poświęca się najwięcej uwagi, nie mniej ważne jest jej właściwe używanie. Trudno mówić w tym kontekście o jednym tylko zaleceniu, które należy respektować. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc staranna analiza tych informacji, które zostały zawarte przez producenta odżywki na jej opakowaniu.

Fot.: Camille Brodard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pielęgnacja twarzy krok po kroku. Czy pamiętasz o nich wszystkich?
/
Pielęgnacja twarzy krok po kroku. Czy pamiętasz o nich wszystkich?
Czy właściwie wykonujesz codzienną pielęgnację twarzy? Sprawdź wszystkie kroki i przekonaj się sama!
Polecamy