Najskuteczniejsze ćwiczenia na talię osy

Ćwiczenia
Justyna Zajdel
Najskuteczniejsze ćwiczenia na talię osy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Talia osy to marzenie niejednej kobiety. Jak ją osiągnąć? Wystarczy regularnie wykonywać poniższy zestaw ćwiczeń! Ładne wcięcie w talii po upływie kilku tygodni treningów gwarantowane!

Czy każda kobieta może mieć talię osy?

Talia osy nazywana jest również wąską talią lub wcięciem w talii. Niektóre kobiety rodzą się z taką budową sylwetki i nie muszą starać się o jej uzyskanie specjalnym treningiem. Pozostałe powinny zadbać o regularne wykonywanie ćwiczeń ukierunkowanych na budowę stosownych proporcji sylwetki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że część osób posiada predyspozycje do wcięcia w talii. U pewnej grupy kobiet rzeźbienie talii nie będzie sprawiać większych problemów, u innych zajmie natomiast nieco więcej czasu.

Sprawdzone ćwiczenia na smukłą talię

Aby uzyskać talię osy, 3 razy w tygodniu należy wykonywać zaproponowane poniżej ćwiczenia. 

Podskoki

Pierwszym z nich są podskoki, nazywane również twistami. Ćwiczenie to polega na tym, że stajemy na lekko ugiętych nogach i zginamy ręce w łokciach. Podskakując, skręcamy nogi i biodra w jedną stronę, tułów – w drugą. Wykonujemy 20 powtórzeń w 3-4 seriach. 

Skłony do boku

Kolejne godne polecenia ćwiczenie to skłony do boku. Stajemy ze skrzyżowanymi nogami. Prawą rękę opieramy na biodrze, a lewą – unosimy nad głowę. Wykonujemy 30 skłonów w prawo, a później 30 w lewo. Wykonujemy 3-4 serie. 

Przenoszenie nóg

Aby wyrzeźbić wcięcie w talii, warto regularnie wykonywać także przenoszenie nóg. Na czym polega to ćwiczenie? Kładziemy się na plecach, ręce splatamy na karku i unosimy zgięte nogi. Powoli przenosimy je na prawą stronę, stopniowo zbliżając kolana w kierunku podłogi i unosząc skierowaną w lewą stronę głowę. Następnie zmieniamy stronę. Wykonujemy 10 powtórzeń w 3-4 seriach. 

Brzuszki

Kobiety, których marzeniem jest smukła talia, do codziennego planu treningowego powinny włączyć również brzuszki z rozłożonymi kolanami. Jak wygląda to ćwiczenie? Kładziemy się na macie, uginamy nogi w kolanach, łączymy pięty i rozkładamy kolana na boki. Zaczynamy wykonywać brzuszki, odrywając łopatki od maty. Głowa powinna stanowić przedłużenie kręgosłupa. Broda nie może natomiast zbliżać się zbytnio do mostka. 

Sięganie pięt w leżeniu 

Talię wyrzeźbić pomoże również ćwiczenie, jakim jest sięganie do pięt w leżeniu. Na czym ono polega? Kładziemy się na macie z ugiętymi kolanami i sięgamy raz do jednej, raz do drugiej pięty, wracając do centrum po każdym powtórzeniu. W tym ćwiczeniu najważniejsze jest to, aby poruszał się wyłącznie tułów, a biodra leżały nieruchomo na macie. 

Unoszenie bioder

Godnym polecenia ćwiczeniem na szczupłą talię jest także unoszenie bioder. Jak je wykonać? Kładziemy się na macie z uniesionymi, lekko ugiętymi nogami. Ręce rozkładamy na boki i dociskamy dłonie to podłogi. Podnosimy biodra, następnie powoli je opuszczamy. 

Russian twist

Kolejnym ćwiczeniem, z którym powinna się zapoznać każda kobieta marząca o talii osy, jest russian twist. Polega ono na tym, że siadamy na podłodze, mocno napinamy mięśnie brzucha i lekko odchylamy tułów do tyłu. Unosimy nogi nad ziemię i zginamy w kolanach pod kątem prostym, w tak isposób, by łydki znajdowały się w pozcji równoległej do podłoża. Wykonujemy skręt tułowia, dotykając dłońmi podłogi. Następnie skręcamy talię w drugą stronę i ponownie dotykamy ziemi. Wykonujemy 10 powtórzeń.

Plan treningowy na smukłą talię

Jak uzyskać talię osy? Poza wymienionymi powyżej ćwiczeniami warto wykonywać również długotrwały trening wytrzymałościowy o średniej intensywności. To sprawdzony sposób na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Obejmować może on na przykład jazdę na rowerku stacjonarnym lub jogging. Taki trening powinien trwać około 30 minut, a ćwiczenia na talię – 15 minut. Jest to o tyle ważne, że nasz organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową dopiero po około 20-30 minutach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakich objawów grypy nie wolno lekceważyć?
/
Jakich objawów grypy nie wolno lekceważyć?
Grypę łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem. Jakich objawów grypy pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć?
Polecamy