Co wpływa na wzrost włosów?

Be beauty
Marta Marek
Co wpływa na wzrost włosów?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na wzrost włosów ma wpływ wiele czynników, a zwłaszcza predyspozycje genetyczne oraz czynniki hormonalne. Ilość i gęstość włosów zależy również od stanu zdrowia oraz wieku danej osoby. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są współczesne metody na przyspieszenie porostu włosów.

Właściwe odżywianie i nawadnianie organizmu 

Kto z nas nie marzy o gęstych, pięknych i zdrowych włosach z jedwabistym połyskiem? Przede wszystkim świetny stan włosów często jest efektem zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania. Dieta bogata w witaminy, składniki mineralne i kwasy tłuszczowe to podstawa, aby cieszyć się zadbanymi włosami, ładną skórą oraz mocnymi paznokciami. Warto uzupełnić codzienny jadłospis o produkty bogate w witaminę E, której odpowiednia ilość przyspiesza wzrost włosów oraz poprawia stan ich nawilżenia. Do codziennej diety warto włączyć jajka, zielone warzywa, orzechy, pełnoziarniste pieczywo oraz nasiona roślin oleistych. Dobrym rozwiązaniem może być również spożywanie suplementów, które odpowiadają za uzupełnienie niezbędnych składników odżywczych i stymulowanie do pracy cebulek włosowych.

Pielęgnacja na porost włosów 

Ważna jest nie tylko pielęgnacja od wewnątrz, ale również wsparcie włosów odpowiednimi kosmetykami i preparatami. Osoby pragnące przyspieszyć porost włosów powinny przede wszystkim wykonywać regularnie peeling skóry głowy, aby oczyścić ją z martwego naskórka, dotlenić cebulki i ułatwić wchłanianie składników odżywczych. Przy okazji peelingu warto wykonać delikatny masaż skalpu, który pobudza krążenie krwi i pracę cebulek, a także pozwala się zrelaksować. Masaż można wykonywać za pomocą palców lub specjalnego masażera. Należy pamiętać też o właściwym kierunku masażu, który powinien zaczynać się od czoła i przesuwać w kierunku karku. Ważnym etapem pielęgnacji pobudzające porost włosów są również ziołowe wcierki rozgrzewające, np. z  pokrzywy, skrzypu polnego, mięty pieprzowej, szałwii czy łopianu. Naturalne wcierki poprawiają kondycję włosów, pobudzają je do wzrostu i przeciwdziałają ich wypadaniu. Duże znaczenie dla ogólnego stanu włosów ma również wybór odpowiedniego szamponu, odżywki oraz maski nawilżającej, a także systematyczne nawilżanie końcówek włosów, które łatwo ulegają przesuszeniu. 

Zabiegi pobudzające wzrost włosów 

Wraz z wiekiem włosy tracą gęstość i stają się osłabione. Na stan włosów i tempo ich wzrostu mają wpływ również m.in. choroby skóry, zaburzenia hormonalne czy łysienie androgenowe. Dobrym rozwiązaniem może być profesjonalny zabieg, taki jak mikronakłuwanie, którego celem jest pobudzenie produkcji czynników wzrostu w obrębie owłosionej skóry głowy. Zabieg opiera się na nakłuwaniu skóry głowy mikroigłami, co prowadzi do napływu płytek krwi do naskórka i produkcji czynników niezbędnych do regeneracji skóry. Więcej informacji o zabiegach pobudzających wzrost włosów możesz znaleźć na stronie: https://centrumkierach.pl/zabiegi-mikronakluwanie/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tim Mossholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poznaj drogę Adele do spektakularnej przemiany!
/
Poznaj drogę Adele do spektakularnej przemiany!
Adele zaskoczyła wszystkich swoją metamorfozą i spektakularną utratą wagi! Sprawdź, czym jest dieta SIRT!
Polecamy