Z tymi treningami online pokochasz ćwiczenie na domowej macie

Ćwiczenia
Anna Sacharewicz
Z tymi treningami online pokochasz ćwiczenie na domowej macie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przedłużający się lockdown sprawia, że coraz więcej osób zaczęło ćwiczyć w domowych warunkach. Mimo, że trening przed ekranem nie zastąpi siłowni i opieki trenera, może to być rewelacyjna alternatywa, aby zrobić formę. W sieci mnóstwo profesjonalnych instruktorów wrzuca filmiki ze swoimi autorskimi treningami. Aby rozpocząć przygodę z ćwiczeniami online często wystarczy odpowiednie obuwie sportowe i mata.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważną częścią zdrowego stylu życia. Treningi nie muszą być intensywne, ani długie, aby nasze ciało było dotlenione i odpowiednio pobudzone. Aktualna sytuacja sprawia, że kluby fitness i siłownie są zamknięte, dlatego warto zacząć ćwiczyć w domu. Gdzie szukać filmików z treningami oraz jaki trening będzie najlepszy dla początkujących? Sprawdź nasze rekomendacje, których trenerów warto obserwować i wspólnie z nimi wykonywać domowe treningi.

4 treningi online, które możesz zrobić w domu

Trening dla początkujących

Dopiero chcesz zacząć treningi w domu i nie wiesz, który trening wybrać na początek? Najlepszym rozwiązaniem będą zajęcia dedykowane dla osób początkujących. Ich intensywność jest zazwyczaj dostosowana do osób, które nie mają jeszcze kondycji i dopiero uczą się poprawnego wykonywania ćwiczeń. Warto każdy rodzaj aktywności rozpocząć od rozgrzewki, a następnie podążać za wskazówkami instruktora. Kiedy nie masz pewności jak wykonać poprawnie zadanie warto poszukać w sieci dokładnego objaśnienia krok po kroku danego typu aktywności. Świetnym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku rodzajów zajęć, aby znaleźć coś idealnego dla siebie.

Tabata

Najlepszym sposobem na spalenia tkanki tłuszczowej jest łączenie treningów siłowych z cardio. Ciekawym rozwiązaniem, które przynosi dość szybki rezultat jest wykonywanie tabat. To rodzaj treningu podczas powtarzamy te same ćwiczenia lub sekwencje ćwiczeń, które oddzielone są od siebie krótkimi przerwami. Dzięki intensywności zajęć możemy spalić nawet 800 kalorii w czasie godzinnego treningu.

Treningi ze sprzętem

Coraz większą popularnością cieszą się treningi, które możemy wykonać z prostym sprzętem sportowym. W sklepach z artykułami sportowymi możemy dostać wiele rodzajów akcesoriów przydatnych do ćwiczeń wykonywanych w domu. Hantle, gumy czy kettle pomagają w modelowaniu sylwetki i osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów. Początkowo obciążenie mogą zastąpić butelki wypełnione wodą.

Joga

W stresującym okresie, gdzie mnóstwo czasu spędzamy w pozycji siedzącej zajęcia jogi mogą być prawdziwym wybawieniem dla naszego ciała i umysłu. Proste pozycje pomagają zrelaksować się mięśniom, a techniki oddechowe wpływają pozytywnie na nastój i samopoczucie. Do treningów wystarczy jedynie mata i chwila wolnego czasu. Sesje jogi zazwyczaj wykonujemy na boso.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wygodna nowość na wodzie: deska sup z siedziskiem
/
Wygodna nowość na wodzie: deska sup z siedziskiem
Deski SUP (Stand Up Paddleboarding) od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sportów wodnych, oferując niezrównaną swobodę i przyjemność z pływania na falach lub spokojnych wodach.
Polecamy