Jakie kurtki wybrać na chłodne dni?

Be fashionable/Na co dzień
Natalia Rozmiarek
Jakie kurtki wybrać na chłodne dni?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W chłodne dni trzeba ubierać na siebie więcej warstw. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na to, jaką kurtkę wybieramy. 

Materiał w kurtce 

Materiał w kurtce odgrywa bardzo ważną rolę. Jeśli chcesz, aby posłużyła ona przed długie lata, zwróć na niego uwagę, ponieważ można wyróżnić jego kilka rodzajów:

  • Poliester — to sztuczny, tani i wodoodporny materiał. Zatrzyma ciepło, jednak skóra w nim nie będzie oddychać. 
  • Bawełna — to materiał, z którego produkuje się kurtki na sezon wiosenno-jesienny. Często jednak stanowi domieszkę. Jej zaletą jest fakt, że pozwala skórze oddychać, nie podrażniając jej. 
  • Futro — może być zarówno sztuczne jak i naturalne, jednak będzie miało to wpływ w trzymaniu ciepła. 
  • Nylon — produkuje się z niego najczęściej dobrej jakości kurtki sportowe. Jeśli jest ona wykonana w 100% z tego materiału, możesz być spokojny! Na pewno posłuży więcej niż tylko jeden sezon.
  • Wełna — jest ważną częścią w zimowych kurtkach. Materiał ten pozwala skórze oddychać, a na dodatek są bardzo ciepłe i odpowiednie na mrozy. Kurtka stanie się cieplejsza nawet jeśli w składzie będzie tylko 20% wełny. 

Wierzchnia warstwa kurtki to jej podstawa. Kurtki moro damskie, puchowe lub inne będą dobrze się sprawdzać jeśli powstaną z odpowiednich materiałów, ponieważ to one zapewniają ochronę przed wilgocią czy zimnem. 

Czym powinna być wypełniona kurtka na chłodne dni? 

Oprócz materiały wierzchniego zwróć uwagę również na to, czym wypełniona jest kurtka. Ta przeznaczona na zimę musi utrzymać ciepło, a zatrzymać wilgoć. Jest kilka rodzai, na które warto zwrócić uwagę: 

  • Wełna — to materiał, który najczęściej stosowany jest w kurtkach skórzanych. Jej warstwa może tworzyć zarówno podszewkę jak i wypełnienie. 
  • Puch i pierze — stosowane od dawna, jedne z najlepszych. Faktem jest, że jest ono droższe, jednak lepiej utrzymuje ciepło. Zapewnia również cyrkulację powietrza. Zanim jednak je wybierzesz, upewnij się, że nie masz na nie alergii. 
  • Poliester — to najpopularniejsza opcja. Syntetyczne włókna pozwalają skórze oddychać, jednak mogą powodować szybsze pocenie się. 

Producenci wprowadzili również odpinane podpinki, które można zakładać lub zdejmować w zależności od panującej temperatury. Wykonane są one najczęściej z poliestru lub wiskozy. 

Wybierając odpowiednią kurtkę dla siebie, sugeruj się nie tylko jej wyglądem, ale również jej praktycznym zastosowaniem. W chłodne dni musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje zdrowie, ponieważ to właśnie w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spada, jesteś narażony na złapanie przeziębienia. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Julia Avamotive

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drobne choroby oczu, o których warto wiedzieć!
/
Drobne choroby oczu, o których warto wiedzieć!
Czy wiesz, jakie choroby oczu mogą Ci się przytrafić? Sprawdź, do jakich problemów zdrowotnych mogą doprowadzić drobne urazy, wiek czy nieprawidłowa pielęgnacja. Nie ignoruj objawów, które dotyczą oczu!
Polecamy