Elektrostymulacja mięśni – sposób na zgrabną sylwetkę

Zajęcia
Elżbieta Baron
Elektrostymulacja mięśni – sposób na zgrabną sylwetkę
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prowadząc aktywny styl życia każdego dnia, nie jedna zapalona sportsmenka może zacząć być dręczona przez nudę. Tłumaczymy, czym jest trening EMS i jak go wprowadzić do swojej rutyny ćwiczeniowej.

Co to elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja to forma elektroterapii, która po podłączeniu pacjenta do maszyny za pomocą anten i przewodów przesyła przez jego ciało impulsy elektroniczne, pobudzając je do działania. Użyta podczas ćwiczenia ma za zadanie jednostajnie kurczyć i rozkurczać mięśnie, co przyspiesza proces zrzucania wagi i daje szybkie efekty pod postacią wyrzeźbionej, zdrowej sylwetki. Z tego względu, że intensywność treningu jest ustalana przez moc przesyłanych prądów EMS, a nie przez ciężarki czy inne narzędzia mające zwiększyć opór podczas ćwiczenia, trening EMS nie ma negatywnego wpływu na tak wrażliwe części ciała jak kolana czy stawy.

Fot. Materiały partnera

Prądy EMS od lat były stosowane jako metoda rehabilitacyjna dla uszkodzonych mięśni, aby poprzez delikatną stymulację zapobiegnąć ich wiotczeniu. Wrocław posiada chociażby kilka punktów fizjoterapeutycznych, gdzie wykorzystuje się elektrostymulację w celach zdrowotnych. Użycie ich do trenowania mięśni jest więc całkowicie bezpieczne.

Dlaczego i dla kogo?

Trening personalny EMS to wspaniałe rozwiązanie dla każdej zabieganej kobiety. Nieważne, czy nasz cenny czas zabiera rozwój kariery, zajmowanie się domem czy zgłębianie własnych hobby – wszystkie potrzebujemy wolnej chwili dla siebie. Ale czasem wygospodarowanie dwudziestu minut na zadbanie o siebie czy relaks potrafi sprawić kłopot. Dlatego tak zbawienny może być trening EMS, dzięki któremu osiągniemy pożądane przez nas sportowe rezultaty znacznie szybciej, jest on bowiem o wiele bardziej intensywny i wymagający niż przeciętny workout. Donosi się, że 30-minutowa sesja ćwiczeniowa z użyciem elektrostymulacji przynosi takie same efekty jak 90-minutowy trening na siłowni.

Również zahartowane sportsmenki skorzystają na treningu EMS. Dzięki impulsom przesyłanym do mięśni, nawet najprostsze ćwiczenie zamieni się w wymagające cardio.

Fot. Materiały partnera

Kochany przez gwiazdy!

Czy wiedziałaś, że to właśnie przy użyciu treningu EMS Tom Holland wyrzeźbił swoje ciało do roli Spider-mana w „Homecoming”? Ten słynny aktor to nie jedyny celebryta regularnie sięgający po metodę elektrostymulacji w celu uzyskania zabójczej sylwetki. Również piosenkarka Madonna i modelka Heidi Klum przekonały się o skuteczności elektrostymulacji w sporcie. Nawet Usain Bolt, ośmiokrotny mistrz olimpijski i jeden z najszybszych ludzi na świecie, wykorzystywał przez lata prądy EMS w swojej rutynie ćwiczeniowej!

Gdzie znaleźć siłownię oferującą trening EMS?

Mieszkańcy dużych miast jak Gdańsk czy Katowice nie powinni mieć problemów ze znalezieniem studia z ofertą treningu przy użyciu elektrostymulacji. Nie każda siłownia jest jednak sobie równa. Podejmując wybór, zdecyduj się na miejsce, gdzie pracują profesjonalni trenerzy personalni wyedukowani w temacie treningu z wykorzystaniem prądów elektrostymulacyjnych.

Taką siecią siłowni jest na przykład Meon EMS, której zakłady funkcjonują we Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Opolu, Szamotułach I Bielsko-Białej. Również Poznań znajduje się na tej liście. To miejsce tworzone przez specjalistów, wykorzystujące w treningach najnowocześniejszą technologię EMS. Nie jesteś już dłużej zmuszona do ćwiczenia w ciężkiej kamizelce, podłączona nieskończoną ilością kabli do maszyny wysyłającej sygnały. Zamiast tego możesz nosić specjalny, ciasno przylegający do ciała kostium, który będzie nie tylko skuteczny, ale i wygodny podczas wykonywania ćwiczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skakanka do ćwiczeń – jaka wersja będzie najlepsza do skutecznego treningu?
/
Skakanka do ćwiczeń – jaka wersja będzie najlepsza do skutecznego treningu?
To sportowe narzędzie, które jest coraz bardziej cenione nie tylko przez kulturystów, ale także osoby będące na redukcji. Ma szerokie spectrum działania i jest ceniona za pomoc w szybkim zrzucaniu nadwagi. Regularnie używają jej profesjonalni trenerzy, tancerze i ludzie boksu. Ma wiele zalet, dlatego warto mieć niezawodny model, który dobrze posłuży.
Polecamy