Czy wiesz, jakie korzyści płyną z tańca na rurze?

Zajęcia
Anna Sacharewicz
Czy wiesz, jakie korzyści płyną z tańca na rurze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda forma aktywności fizycznej ma pro zdrowotny wpływ na nasz organizm i ciało. Coraz więcej kobiet decyduje się uczestniczyć w zajęciach z pole dane, czyli tańca na rurze. Treningi wymagają wykształcenia silnych mięśni ramion oraz nóg. Ważnym elementem jest również dobra kondycja i wypracowanie odpowiedniej elastyczność ciała, przez regularne ćwiczenia rozciągające. Jakie zalety może przynieść uczęszczanie na naukę tańca na rurze?

Taniec na rurze to dyscyplina, która polega na wykonywaniu określonych figur na pionowym drążku. Sport ten łączy wiele dziedzin takich jak taniec, gimnastyka czy akrobatyka. Poza piękną sylwetką na treningach można poprawić świadomość własnego ciała, wzmocnić mięśnie oraz popracować nad pewnością siebie. Taniec na rurze z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Jakie inne zalety płyną z regularnego trenowania pole dance?

Taniec na rurze – 6 największych plusów

  1. Trening, który angażuje wszystkie partie mięśniowe. Pole dance to rodzaj sportu podczas którego pracują wszystkie grupy mięśni. Jest to rodzaj zajęć siłowych, które przynoszą spektakularne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Większość ćwiczeń polega na pracy z ciężarem własnego ciała, który trzeba podtrzymać na pionowym drążku.
  2. Poprawa pewności siebie. Pole dance to rodzaj zajęć, które skutecznie poprawiają pewność siebie oraz pomagają pozbyć się kompleksów i zwalczyć chorobliwą nieśmiałość. Warto pamiętać, że na zajęciach ważne jest pozytywne podejście do ćwiczeń i nastawianie na dobrą zabawę w kobiecym gronie.
  3. Polepsza postawę ciała. Regularne uczęszczanie na pole dance wysmukla sylwetkę, zwłaszcza nogi i ramiona. Dzięki pracy nad własnym ciałem, które często musi być w spięciu poprawia się automatycznie postawa ciała. Mniej się garbimy, nie przyciągamy podbródka do brody oraz chodzimy z większą gracją i wdziękiem.
  4. Wzmacnia mięśnie ramion, nóg oraz kręgosłupa. Taniec na rurze to znakomity sposób, aby wzmocnić mięśnie praktycznie całego ciała. W trakcie wykonywania kolejnych póz i przejść aktywne są zwłaszcza ramiona, nogo oraz kręgosłup. Jest to często doskonały sposób, aby pozbyć się bólów pleców.
  5. Poprawia koordynację ruchową oraz wpływa na lepszą gibkość i elastyczność ciała. Każda aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na organizm. Pole dance w sposób szczególny sprawia, że ciało jest odpowiednio rozciągnięte oraz wzmocnione. Jest to więc doskonała dyscyplina dla osób, które lubią przezwyciężać swoje słabości.
Zdjęcie główne: pexels/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ograniczyć jedzenie mięsa?
/
Jak ograniczyć jedzenie mięsa?
Wiesz, że spożywanie mięsa nie jest najlepszym wyborem dla Ciebie i dla planety, ale nie masz pojęcia, jak zacząć ograniczać jego jedzenie? Sprawdź nasze rady i przekonaj się, że jesteś w stanie zbilansować dietę bezmięsną w zdrowy i bezpieczny sposób!
Polecamy