Co nam daje trening zumby?

Zajęcia
Wiktoria Florek
Co nam daje trening zumby?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zumba staje się coraz popularniejsza. Nic w tym dziwnego – ma mnóstwo zalet! Ta odmiana aerobiku jest przeznaczona dla wszystkich, którym zależy nie tylko na dobrej kondycji, ale i świetnej zabawie!

Zumba jest kluczem do dobrej zabawy, pięknej sylwetki i lepszego samopoczucia. Jej efekty są widoczne niemal natychmiast, chociaż dopiero regularne treningi przyniosą nam długotrwałe i widoczne zmiany, które wpłyną pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie. Ćwiczenia w rytmie zumby to połączenie elementów tańca i fitnessu, które powinny spodobać się każdemu, niezależnie od wieku. Co nam daje trening zumby?

Spalanie kalorii i odchudzanie

Każdy, komu zależy na zrzuceniu nadmiaru kilogramów, powinien pomyśleć o zumbie. Szacuje się, że podczas jednej sesji można spalić nawet 500–800 kalorii! Dla porównania godzinny jogging pozwala spalić około 450 kcal. Najlepsze efekty daje zumba toning, czyli trening z dodatkowymi ciężarkami. Świetne efekty można także uzyskać, wykonując Strong by Zumba. To naprawdę doskonały sposób na odchudzanie!

Poprawa metabolizmu i kondycji

Nie da się ukryć, że ćwicząc zumbę, nie tylko spala się kalorie, ale i poprawia się wytrzymałość. Podczas treningu oddech robi się głębszy, a organizm jest lepiej dotleniony. Wszystko to sprawia, że niemal z każdą kolejną sesją można ćwiczyć dłużej i intensywniej. Zumba pomaga też zacząć uprawiać inne sporty, które wcześniej wydawały się zbyt wymagające. Poprawia się gospodarka hormonalna organizmu, a metabolizm przyspiesza: w kontakcie z tlenem tłuszcz zamienia się w energię, która jest spalana na zajęciach.

Kształtowanie wszystkich partii mięśni

Zumbę powinni docenić również ci, którym zależy na kształtowaniu mięśni. Podczas ćwiczeń na siłowni angażowane są poszczególne ich partie, natomiast podczas sesji zumby angażuje się wszystkie w identyczny sposób. W praktyce oznacza to, że ciało z każdym kolejnym treningiem w całości staje się coraz jędrniejsze oraz traci nadmiar tkanki tłuszczowej. Jako że wszystkie partie ciała są zaangażowane na równi, po solidnie wykonanym treningu z pewnością poczujesz przyjemny ból mięśni.

Pomaga zwalczać stres i poprawia samopoczucie

Zajęcia zumby sprawią, że po każdym ciężkim i stresującym dniu od razu poczujesz się bardziej spokojna, zrelaksowana i opanowana. Zumba angażuje całe ciało, ale zajmuje także wszystkie myśli, ponieważ podczas treningu musisz skupiać się, aby nadążyć za instruktorem oraz nowym układem. Dzięki temu przestajesz myśleć o zmartwieniach i problemach.

Różnorodność

Niektóre kobiety nie przepadają za ćwiczeniami na siłowni. Szybko się zniechęcają, a ich przygoda ze sportem kończy się na jednej wizycie. Nawet jeżeli uwielbiasz treningi na siłowni, zapewne lubisz też wykonywać inne aktywności, które urozmaicą czas pomiędzy ćwiczeniami na maszynach. Zumba jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, ponieważ zapewnia różnorodność. Wiele kobiet po treningu zumby wprost nie może doczekać się następnego, a wszystko to dzięki gorącej muzyce, ciekawym układom i pozytywnej atmosferze!

Nowi ludzie

Zorganizowane zajęcia zumby to nie tylko efekty w postaci pięknej sylwetki i lepszej kondycji. Często pomiędzy uczestnikami treningów wytwarza się więź, ponieważ wszystkim przyświeca podobny cel. Dzięki temu tematy do rozmów nasuwają się same. Nie radzicie sobie z opanowaniem nowego układu? A może na zastępstwie pojawiła się nowa instruktorka? Tematów jest naprawdę sporo i szybko się o tym przekonasz.

Zumba jest dla każdego!

Trening zumby jest przeznaczony niemal dla każdego, bez względu na płeć, wiek czy stopień zaawansowania. Każdy może zacząć uczęszczać na zajęcia zumby i poprawić swoją kondycję oraz świetnie się przy tym bawić. Wiele zależy od nastawienia oraz chęci nauki, jednak korzyści, jakie daje ten rodzaj aktywności fizycznej, są tego warte!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Jak pracuje hospicjum onkologiczne – zrozumieć proces opieki nad pacjentem
/
Jak pracuje hospicjum onkologiczne – zrozumieć proces opieki nad pacjentem
Zrozumieć proces opieki nad pacjentem jest kluczowy w pracy hospicjum onkologiczne. Dowiedz się, jak opiekują się chorymi na chorobę nowotworową i wspierają ich rodziny.
Polecamy