Poznaj korzyści, jakie daje skakanie na skakance

Be fit/Zajęcia
Klaudia Tomaszewska
Poznaj korzyści, jakie daje skakanie na skakance
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skakanie na skakance to nie tylko rozrywka z dziecięcych lat. Coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie skakania przez linkę. Ćwiczenia na skakance wpływają na całe ciało, poprawiają kondycję, a także są świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Do tego znakomicie wpływają na wygląd i budowanie mięśni w obszarze brzucha, pośladków, ramion i nóg. To co, może skakanka?

Dlaczego warto skakać na skakance?

Skakanka cieszy się coraz większą popularnością w świecie fitnessu. Są nawet specjalne zajęcia, podczas których wszyscy skaczą razem na skakankach, dodając do tego różne tempo i figury. Regularne ćwiczenia na tym sprzęcie dają wspaniałe rezultaty, a do tego możesz z niej korzystać nawet przy niewielkim metrażu mieszkania, w którym nie zmieści się inne urządzenie wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej. Rytmiczne i dosyć szybkie skoki na skakance wspomagają takie partie jak pośladki, ramiona i brzuch, a także nogi. A do tego z pewnością spalisz całą masę kalorii.

Dane, które zostały zebrane na podstawie wykonywanych ćwiczeń z wykorzystaniem skakanki, mówią same za siebie.

Zacznijmy od tego, ile kalorii możemy spalić przez pół godziny skakania na skakance. I uwaga, ta wartość jest zawrotna, a mianowicie aż 400 kcal! To ogromna ilość jak na 30 minut ćwiczeń!

Warto także wspomnieć o tym, że ciało staje się gibkie i bardziej sprężyste, a kondycja jest wyraźnie lepsza.

Skakanka poprawia również sprawność nóg. Wyraźnie wzmacnia mięśnie w tym obszarze, a w szczególności łydki. Do tego przyczynia się do uniesienia pośladków oraz ujędrnienia ramion i brzucha.

Kolejną ważną kwestią jest zaangażowanie w ćwiczenia wszystkich mięśni w newralgicznej partii brzucha. Wówczas staje się on płaski i bardziej ponętny. Wiele osób wspomina także o osiągnięciu lepszej równowagi, która pomaga w wykonywaniu innych sportów.

Ćwiczenia na skakance warto wykonywać przed treningiem. Wspaniale rozgrzewają ciało i sprawiają, że staje się ono w pełni przygotowane do treningu siłowego.

Jedną z najważniejszych kwestii jest poprawa elastyczności stawów oraz zwiększenie ogólnej sprawności ciała. Dzięki temu unikniesz kontuzji podczas uprawiania innych sportów.

W jakiś sposób prawidłowo skakać na skakance?

Warto wybrać model skakanki wykonany ze skóry, który jest trwalszy, lepiej sprawdza się podczas szybkich skoków, a do tego nie plącze się tak jak linki z innych materiałów. Zanim rozpoczniesz trening, rozgrzej ciało. Możesz się nawet porozciągać. Najlepiej postawić na podstawowe ćwiczenia w obszarze ramion, nadgarstków i kolan.

Po przygotowaniu ciała do skoków rozpocznij ćwiczenia. Na początku narzuć sobie delikatne, dosyć wolne tempo, które należy zwiększać. Ważne jest także to, aby skakać jedynie na palcach, a nie na całych nogach. Dopiero gdy nabierzesz wprawy, dokładaj kolejne figury, bieg w miejscu, ósemki, czy dobrze znane podskoki na jednej nodze. Codzienne ćwiczenia jedynie po 15 minut w szybki i skuteczny sposób pomogą Ci wyszczuplić nogi i sprawić, że Twój brzuch będzie płaski i umięśniony.

Pamiętaj jednak, żeby unikać tego typu ćwiczeń, gdy masz kontuzję kolana lub kostki, bo Twój stan może się pogorszyć.

Zdj. główne: Wesual Click/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zacząć zdrowo się odżywiać?
/
Jak zacząć zdrowo się odżywiać?
Zdrowe odżywianie nie jest takie trudne. Poznaj podstawowe zasady bilansowania diety, pamiętaj o nawodnieniu i podejmuj odpowiedzialne decyzje, jeśli chodzi o suplementację, a na pewno szybko zobaczysz pozytywne efekty wprowadzanych zmian.
Polecamy