Ćwiczenia z gumą na różne partie ciała

Be fit/Ćwiczenia
Klaudia Tomaszewska
Ćwiczenia z gumą na różne partie ciała
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia i dbanie o formę weszło nam niejako w krew i nie ma w tym oczywiście nic złego. Warto bowiem dbać o swoją kondycję fizyczną, sprężystość ciała i sprawność mięśni. Ostatnio coraz więcej mówi się o skuteczności ćwiczeń z gumą. Można dzięki nim sporo zrzucić, wyrzeźbić swoje ciało oraz mocno poprawić postawę. Jeśli masz ochotę spróbować, poznaj nasze sposoby na zdrowe, wyćwiczone ciało z gumami oporowymi!

Jak zacząć ćwiczyć z wykorzystaniem gumy

Ćwiczenia na poprawienie kondycji oraz zbudowanie masy mięśniowej powinny być dopasowane do naszych możliwości i niemalże szyte na miarę. Dzięki temu szybko osiągniesz pożądane efekty, a do tego będą one długotrwałe. Czym charakteryzują się ćwiczenia z gumą zwaną oporową? 

Aby urozmaicić swój trening, możesz wypożyczyć gumę na siłowni lub zakupić ją w sklepie sportowym. Nie jest to duży wydatek, a rezultaty są naprawdę zadowalające. Dzięki temu Twoje mięśnie podczas treningu, nawet z pozoru lekkiego, otrzymują dodatkowy impuls do rozwoju. Możesz skorzystać z nich zarówno przed właściwym treningiem, aby rozgrzać mięśnie do działania lub jako element ćwiczeń siłowych. Możesz przebierać spośród wersji grubszych, cieńszych, a także węższych i szerszych, wszystko zależy od oporu, który chcesz uzyskać.

Trening z gumami na brzuch

Do tego ćwiczenia należy założyć gumę na wysokości kostek. Następnie kładziemy się na płasko na plecach. Ułóż ręce wzdłuż ciała, a nogi wyprostuj. Teraz naprzemiennie unoś je do góry, dociskając w tym czasie drugą nogę do podłogi. Dzięki temu wzmocnisz dolną partię mięśni brzucha, czyli tę, którą najtrudniej wyćwiczyć.

Wyćwicz pośladki z wykorzystaniem gumy oporowej

Kto nie marzy o pięknych i krągłych pośladkach. Aby osiągnąć taki efekt, możesz użyć wspomagacza w postaci gumy do ćwiczeń. Przyjmij pozycję klęku podpartego, a gumę umieść nad kolanami. Plecy koniecznie zachowaj proste, ewentualnie naturalnie wygięte. Następnie rozpocznij ćwiczenia. 

Zgiętą nogę podnoś do góry, tak aby znalazła się lekko powyżej linii głowy. Postaraj się utrzymać taką pozycję przez chwilę lub nawet lekko podciągać kończynę ku górze przez około 10–15 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej i rozpocznij ćwiczenie z drugą nogą.

Wzmocnij ramiona

W tym przypadku gumę należy zamontować na drążku. Następnie ustaw nogi w stabilnej pozycji, a tułów pochyl lekko do przodu. Gumę trzeba złapać w obie ręce i na wyprostowanych ramionach przyciągać ją do siebie.

Zadbaj o klatkę piersiową

Zanim rozpoczniesz to ćwiczenie, gumę przełóż przez górną część pleców, a rękami złap za jej końce. Następnie przyjmij pozycję podporu przodem. Warto pamiętać o tym, aby cały czas zachować lekkie napięcie pośladków oraz brzucha. Następnie ugnij ramiona aż do momentu, gdy klatka piersiowa dotknie podłogi. Powtórz ćwiczenie w 3 seriach, wracając do pozycji wyjściowej.

Zdj. główne: Gabriel Alenius/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najskuteczniejsze ćwiczenia na talię osy
/
Najskuteczniejsze ćwiczenia na talię osy
Jeśli chcesz uzyskać talię osy, powinnaś regularnie wykonywać określony zestaw ćwiczeń. Poznaj te najskuteczniejsze!
Polecamy