Naukę baletu możesz zacząć nie tylko w dzieciństwie

Żyj zdrowo
Martyna Świerc
Naukę baletu możesz zacząć nie tylko w dzieciństwie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Spełnij marzenie z dzieciństwa i rozpocznij przygodę z baletem. Spalone kalorie i wyprodukowane endorfiny to nie jedyne korzyści, jakie wyciągniesz z tej przygody!

Balet kojarzy się z zajęciem, które należy rozpocząć w bardzo młodym wieku. Oczywiście, jeżeli mamy nadzieję na karierę baleriny, to faktycznie pierwsze zajęcia po 18. roku życia raczej nie doprowadzą nas do zawodowstwa. Balet uprawiany dla przyjemności i zdrowia to jednak sport, z którym przygodę możemy rozpocząć w niemal każdym wieku.

Balet dla dorosłych

Balet to fantastyczny sposób na zbudowanie kondycji, rozciągnięcie mięśni, nabranie pewności siebie. Jest idealny dla osób, które uwielbiają tańczyć i chcą nabrać większej świadomości własnego ciała. Coraz więcej szkół tańca oraz miejsc fitness oferuje zajęcia z tańca klasycznego właśnie dla dorosłych.

W dorosłym życiu często sami ograniczamy się myślą, że na coś jest już za późno. Na rozpoczęcie przygody z tańcem, nawet klasycznym, zawsze jest czas! Jeżeli tylko mamy ochotę, warto spróbować swoich sił.

Balet od podstaw dla dorosłych

Do rozpoczęcia przygody z baletem tak naprawdę potrzebujemy tylko chęci i odpowiedniej ilości wolnego czasu. Wybierając kurs dla osób początkujących, nie musimy mieć idealnego ciała, smukłej sylwetki, określonego wieku czy być odpowiednio rozciągnięci. Balet dla dorosłych od podstaw to zajęcia dla każdego bez względu na wiek i płeć. Prowadzący dostosuje poziom i rodzaj ćwiczeń do możliwości swoich kursantów.

Są to zajęcia, które mają na celu zbudowanie świadomości własnego ciała, rozciągnięcie i wzmocnienie. Na balecie nauczymy się także profesjonalnych figur tanecznych oraz ich nazw. Przede wszystkim jednak balet uczy prawidłowej postawy oraz pięknego poruszania się. Po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń zarówno otoczenie, jak i my sami zauważymy zmianę w sposobie układania ciała i ruchach. Staną się one płynne, pełne wdzięku i gracji. Zaczniemy także zwracać uwagę na zachowywanie prostej sylwetki.

Balet to sposób na piękne ciało

Podczas lekcji baletu uczymy się nie tylko podstawowych figur tanecznych. Ten rodzaj tańca sprawia, że świadomie pracujemy całym ciałem – układając stopy, ręce, plecy, szyję… Wszystkie wykonywane ćwiczenia wymagają nieustannych powtórzeń. Balet to taniec dla osób wytrwałych i cierpliwych, których nie zrażają żmudne powtórki i dążenie do perfekcji. Prowadzący zajęcia będzie nieustannie korygował nasze błędy i podpowiadał, jak pracować nad ciałem, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Niestety balet ćwiczy cierpliwość na każdym polu – także w aspekcie widocznych rezultatów treningu. Pierwszych efektów możemy spodziewać się dopiero po kilku tygodniach regularnych zajęć.

Co zabrać ze sobą na pierwsze zajęcia baletowe?

Na balecie, tak jak na innych zajęciach fizycznych, obowiązuje strój sportowy. Najlepszy jest tu w miarę dopasowany zestaw – body, rajstopy lub legginsy oraz baletki. Strój do trenowania baletu powinien być wygodny i niekrępujący ruchów. Ważne jest też jednak, aby odsłaniał sylwetkę tak, abyśmy mogli stale kontrolować ułożenie ciała w otaczających nas na sali lustrach.

Do trenowania baletu nie potrzebujemy specjalistycznych sprzętów ani dodatkowych akcesoriów. Jest to trening, w którym skupiamy się na własnym ciele – jego ułożeniu, pracy i ruchach. Muzyka i oddech pomagają nam nadać ruchom płynności i gracji. Na salę musimy zabrać ze sobą jedynie pozytywne nastawienie, wytrwałość, chęć do nauki i butelkę wody.

Zdj. głóne: Nihal Demirci/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Konsultacja kosmetologiczna z analizą skóry twarzy – kiedy skorzystać?
/
Konsultacja kosmetologiczna z analizą skóry twarzy – kiedy skorzystać?
Warto dowiedzieć się, kiedy jest odpowiedni moment, by skorzystać z takiej konsultacji i jak się do niej przygotować.
Polecamy