Podcasty, które pomogą Ci w zmianie stylu życia

Be healthy/Żyj zdrowo
Anna Jastrzębska
Podcasty, które pomogą Ci w zmianie stylu życia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Słuchanie podcastów to nie tylko świetna rozrywka, lecz także doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego i zmienić swoje życiowe nawyki. Dziś przychodzimy z bazą świetnych podcastów, które wciągają już od pierwszych minut słuchania i pozwalają na spojrzenie na swoje życie z innej strony.

Podkast powszechny – Rozmowy o byciu razem

Nasze zestawienie otwiera podcast przygotowywany przez Tygodnik Powszechny. Rozmowy o byciu razem to audycja prowadzona przez Katarzynę Kubisiowską, w ramach której przeprowadza wywiady z ludźmi sztuki i kultury. Tematyka rozmów dotyczy głównie higieny psychicznej – tego, jak radzić sobie zarówno z innymi ludźmi, jak i samym sobą. W podcaście wzięli już udział m.in. Wojciech Mann, Katarzyna Nosowska i Anna Dymna.

Żyj bardziej

Podcast Żyj bardziej prowadzony jest przez Mateusza Jasińskiego – zapalonego biegacza i trenera, który pomaga swoim podopiecznym osiągać wymarzone sportowe cele. W swoich audycjach rozmawia nie tylko z ludźmi związanymi z aktywnością fizyczną, lecz także z osobami, które mają ciekawe i nietypowe zainteresowania. Podcasty Mateusza Jasińskiego to porządna dawka motywacji do walki o swoje marzenia.

Lepiej Teraz

Radosław Budnicki, twórca podcastu, zdecydował się na ryzykowny krok i rzucił pracę w korporacji na rzecz coachingu. Dziś w swoich podcastach opowiada słuchaczom o procesie zmiany ścieżki swojej kariery, filozofii życiowej oraz wyznawanych wartościach. Pomagają mu w tym zapraszani goście, których historie są niezwykle inspirujące i motywujące. Jeśli bijesz się z myślami, czy zmiana życiowej drogi to dobra decyzja, koniecznie wysłuchaj podcastu Lepiej Teraz.

Dietetyka oparta na faktach

Kolejna propozycja, tym razem dla fanów zdrowego odżywiania lub tych, którzy chcą dopiero wprowadzić zrównoważoną dietę do swojego życia. Prowadzący Radosław Smolik w podcaście rozprawia się z popularnymi mitami na temat jedzenia i odchudzania. Audycje są ogromną dawką wiedzy zarówno dla laików, jak i dla osób już interesujących się tym tematem.

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt stworzony przez studentów i pracowników naukowych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Podcast jest skarbnicą rzetelnej wiedzy na temat psychologii. Znajdziesz tu całą masę badań, tez i teorii wraz z merytorycznym wyjaśnieniem specjalistów. Wszystko to, by pokazać, jak istotną rolę w życiu każdego z nas odgrywa psychologia. Jak szybciej się uczyć? Jak rozmawiać ze sobą w związku? Te i inne tematy porusza podcast Strefa Psyche.

Fakt, nie mit

Autorzy podcastu, Aleksandra i Piotr Stanisławscy, są dobrze znani z bloga Crazy nauka. Postanowili oni spróbować nieco innej formy przekazu, by rozprawić się z krążącymi mitami na temat nauki, medycyny, technologii oraz zdrowia. Podcast jest skarbnicą rzetelnej wiedzy z wielu dziedzin i pozwala poszerzyć horyzonty. Audycje są króciutkie – trwają ok. 2 minut. Z pewnością każdy znajdzie czas, by przesłuchać choć niektóre odcinki. A naprawdę warto!

Edyta Zając

Edyta Zając jest z zawodu psycholożką, trenerką, autorką książek i kursów psychologicznych. W swoich podcastach porusza trudne tematy, które dotyczą wielu z nas: jak przestać porównywać się do innych, jak skutecznie odpoczywać, czy warto stawiać na samorozwój. Te i inne kwestie Zając porusza w swoich kilkunastominutowych podcastach. Zapraszamy do wysłuchania!

Zdj. główne: Will Francis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nasze ulubione aplikacje treningowe
/
Nasze ulubione aplikacje treningowe
Jak urozmaicić trening i poprawić osiągane wyniki? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju aplikacje sportowe!
Polecamy