Kangoo jumps, czyli trening w podskokach

Be fit/Zajęcia
Martyna Świerc
Kangoo jumps, czyli trening w podskokach
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kangoo jumps to nazwa specjalistycznego obuwia, dzięki któremu możemy skakać jak kangur. Wszystko za sprawą zamontowanych w podeszwie buta sprężyn. Kangoo jumps to sposób na dobrą zabawę i efektywny trening!

Skakanie jako forma relaksu i treningu to nie nowość. Wszyscy znamy popularne skakanki i gumy do skakania. Dużą popularnością cieszyły się też kilka lat temu zajęcia fitness na trampolinach. Producenci urządzeń do fitnessu i rekreacji poszli o krok dalej i stworzyli obuwie kangoo jumps. Do czego może służyć?

Kangoo jumps – co to jest?

Kangoo jumps to specjalne obuwie zaopatrzone z sprężyny. Ten nieco kosmiczny wynalazek stworzony został do sportu i rekreacji. W butach kangoo jumps można biegać, uprawiać aerobik, fitness, ćwiczyć na macie… Ich zastosowanie jest niezwykle wszechstronne, tak samo jak korzyści wynikające z ich użytkowania.

Kangoo jumps – skąd pomysł?

Idea butów na sprężynach wcale nie jest nowa. Na pomysł ich stworzenia wpadł Gregory Leghtman, lekarz ortopeda pochodzący z Kanady. Leghtman zaprezentował swój wynalazek w 1994 roku podczas wystawy sprzętu sportowego zorganizowanej w Paryżu. Od tego czasu obuwie na sprężynach było udoskonalane i testowane. I tak oto ponownie powróciło do sportowych trendów.

Dlaczego warto ćwiczyć z kangoo jumps

Naukowcy i trenerzy wskazują na szereg korzyści wynikających z ćwiczenia w butach na sprężynach. Po pierwsze trening z kangoo jumps to trening cardio. Spalamy w trakcie niego mnóstwo kalorii i dzięki temu szybko chudniemy. Trening aerobowy pozwala nie tylko zachować smukłą sylwetkę, ale również buduje kondycję i jest bardzo dobry dla serca i układu krążenia.

Buty na sprężynach to także doskonały trening dla mięśni. Chcąc zachować równowagę w kangoo jumps konieczne jest napięcie niemal wszystkich mięśni ciała. Intensywnie pracują nogi, pośladki, plecy, brzuch oraz mięśnie głębokie.

No dobrze, ale przecież kalorie można spalać, biegając w tradycyjnych butach sportowych do joggingu. Tak, jednak tradycyjny but podczas kontaktu z podłożem nie ma tak dobrej amortyzacji. Cała siła i obciążenie przenosi się bezpośrednio na nasze stawy, które z upływem lat ulegają uszkodzeniu.

Kangoo jumps to remedium na ten problem. Dzięki rezonującej podeszwie, każdy upadek na ziemię, lądowanie po skoku, uderzenie stopą o podłoże w biegu zostaje zamortyzowane. Obuwie na sprężynach to ulga dla stawów i skuteczne przeciwdziałanie kontuzjom!

Sposób użytkowania kangoo jumps

Buty kangoo jumps to wydatek rzędu kilkuset złotych. Są niewielkich rozmiarów (nieco większe niż rolki) więc bez trudu schowamy je w szafie lub na półce w piwnicy. Z powodzeniem możemy zabrać je ze sobą na wycieczkę, trening czy wakacje. Frajdę z ich użytkowania będą mieć zarówno najmłodsi jak i dorośli miłośnicy sportu.

Użytkowanie kangoo jumps jest bardzo proste. Na stopę zakładamy bawełnianą skarpetę, a następnie zakładamy but na sprężynie. Warto robić to na siedząco – w szczególności na początku przygody z kangoo jumps. Obuwie zapinane jest na klik. Po upewnieniu się, że buty zostały prawidłowo zapięte, możemy spróbować się spionizować. Stopy układamy równolegle i przy asekuracji lub podparciu krzesłem powoli wstajemy.

Po oswojeniu się z kangoo jumps możemy spróbować zrobić kilka kroków, stanąć na jednej nodze, wykonać podskok. Kolejnym etapem jest podjęcie próby biegu. Wbrew pozorom utrzymanie równowagi w butach na sprężynach jest proste i intuicyjne. Przed zakupem butów kangoo jumps warto zwrócić uwagę na jeden parametr – dopasowanie sprężyny do wagi. Zapewni to odpowiednią elastyczność.

Zdjęcie główne: Monstera/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podpatrzyłyśmy na Instagramie, jak wyglądają najlepsze fryzury na trening
/
Podpatrzyłyśmy na Instagramie, jak wyglądają najlepsze fryzury na trening
Jak czesać się na trening, aby fryzura była stylowa i praktyczna? Poznaj najlepsze inspiracje!
Polecamy