Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Be healthy/Jedz zdrowo
Magdalena Gawior
Jak zacząć zdrowo się odżywiać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach bardzo popularny jest zdrowy tryb życia. Coraz więcej osób praktykuje go z troski o swoje samopoczucie i przyszłość. Nie da się również zaprzeczyć, że mnóstwo ludzi pokochało zdrowy lifestyle, ponieważ zapewnia im większą ilość energii i poczucie produktywnego wykorzystywania czasu. Przekonaj się, czy filar zdrowego stylu życia – zdrowe odżywianie – jest dla Ciebie!

Błędne podejście do zdrowego odżywiania

Wiele osób ma wrażenie, że zdrowe odżywianie się jest trudne i monotonne. W społeczeństwie rozprzestrzeniły się mity na temat jedzenia wyłącznie warzyw i owoców lub opierania diety na kilku powtarzalnych posiłkach. Nic bardziej mylnego! Opisane wyżej przypadki są skrajnością i zdecydowanie nie powinno się ich stosować, myśląc o zdrowym podejściu do życia. Prawidłowo zbilansowana dieta jest pożywna, dodająca energii i na pewno nie może pozostawiać Cię w poczuciu, że coś tracisz. Niezależnie od tego, czy postawiasz na catering Wrocław, czy postanowisz gotować samodzielnie: zdrowa kuchnia powinna być dla Ciebie przyjemna i wartościowa. Tak naprawdę możesz jeść to, co lubisz, a zmiany rozpocząć od bilansu kalorycznego posiłków i zwracania uwagi na makroskładniki wchodzące w ich skład. Kolejnym krokiem będzie dokonywanie małych zmian, które mają ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia: zamień olej do smażenia na oliwę, żelki na własnoręcznie upieczone ciasto, a ziemniaki na ryż. Oczywiście, nie musisz tego robić przy każdym posiłku, ale szybko przekonasz się, że zdrowe nawyki wejdą Ci w krew!

Wspieranie swojego organizmu

Należy sobie jasno powiedzieć, że suplementacja czasami może być potrzebna, jednak należy dobierać ją odpowiednio do swoich potrzeb i najlepiej zgodnie z zaleceniami lekarza. Oczywiście, niektóre objawy mogą wskazywać na niedobory organizmu, a część suplementów (na przykład wapń czy witamina D) są wskazane dla niemal wszystkich osób mieszkających w Polsce. Wynika to z warunków geograficznych kraju (przez większość roku ludzka skóra syntetyzuje zbyt małą ilość witaminy D) oraz ogólnej tendencji do tworzenia niedoborów w diecie (między innymi niedoborów wapnia). W niektórych grupach, zwłaszcza wśród osób starszych lub wyniszczonych chorobami albo lekami, wskazane mogą być również zioła na wątrobę. Warto jednak pamiętać, że nawet najzwyklejsza ziołowa herbatka zawiera roślinne substancje, które mogą wpływać na funkcjonowanie organizmu lub działanie przyjmowanych leków. Z tego powodu koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, zanim zdecydujesz się na leczenie przy użyciu naturalnych preparatów.

Odpowiednie nawodnienie

Jednym z filarów zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia jest utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Nie należy zapominać, że ludzkie ciało składa się z wody w 75%, a więc jest to składnik niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania. Dobrze jest przy tym postawić na picie wody bogatej w minerały – przykładem może być woda vytautas – która dostarczy do organizmu mikroelementy niezbędne do odpowiedniej pracy układu nerwowego i mięśniowego. Regularne nawadnianie się ułatwia również optymalizację funkcjonowania układu moczowego i wspomaga działanie układu krążenia.

Fot.: Kimzy Nanney/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza?
/
Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza?
Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza, aby zapewnić sobie komfort i zdrowie. Poznaj praktyczne porady, które ułatwią Ci to zadanie.
Polecamy