Jak nadać paznokciom odpowiedni kształt?

Be beauty
Marta Marek
Jak nadać paznokciom odpowiedni kształt?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trendy w manicure, które dotyczą koloru, kształtu i wzorów na paznokciach, stale się zmieniają. Niezależnie od tego, jaki kształt preferujesz, dowiedz się, jak prawidłowo piłować paznokcie. 

Jaki kształt paznokci wybrać?

Do najpopularniejszych kształtów paznokci należą: migdał, owal, kwadrat oraz szpic. Przy wyborze kształtu dla siebie należy kierować się naturalnym kształtem paznokcia oraz wyglądem własnych dłoni. Panie o smukłych i długich palcach mogą pozwolić sobie na każdy kształt, ale kobiety, które pragną wizualnie wydłużyć oraz wysmuklić palce, powinny wybierać kształty zwężające się ku górze, jak migdał czy szpic. 

Jeśli nie masz doświadczenia w piłowaniu paznokci, warto na początek udać do się do gabinetu kosmetycznego, który oferuje profesjonalny manicure. Kosmetyczka przy pomocy frezarki skróci twarde paznokcie i nada im właściwy kształt. Nowoczesna szlifierka do paznokci pozwala w precyzyjny sposób przygotować płytkę paznokcia do stylizacji oraz ułatwi pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Tak przygotowane paznokcie będą później łatwiejsze w pielęgnacji i samodzielnym utrzymaniu kształtu. 

Wybór pilnika do paznokci

Warto pamiętać o tym, że pilniczki do paznokci występują w różnych kształtach, są wykonane z różnych materiałów, a także charakteryzują się różną gradacją, czyli ziarnistością. Prosty pilnik ma uniwersalne zastosowanie, natomiast pilniki o lekko zaokrąglonym kształcie służą do modelowania płytki paznokcia. Z kolei narzędzie w postaci gąbczastego bloku ma za zadanie delikatnie wygładzić nierówności powierzchni. Gruboziarniste pilniki służą do zdejmowania z powierzchni płytki akrylu lub żelu, natomiast pilniki o bardzo delikatnej powierzchni są stosowane do polerowania i delikatnego matowienia naturalnej płytki paznokcia. Na rynku można znaleźć m.in. pilniki papierowe, szklane, metalowe czy elektryczne. Na początek i na użytek prywatny dobrze sprawdzą się papierowe, które są tanie i dobre. 

Jak odpowiednio szlifować paznokcie?

Aby nadać płytce właściwy kształt, należy stosować się do kilku reguł. Przede wszystkim należy piłować paznokcie, mając dłoń w stabilnej pozycji, najlepiej opartą o blat. Pozwoli to na precyzyjne nadawanie kształtu. Należy pamiętać o tym, że paznokcie przy piłowaniu powinny być suche, a ruch piłowania powinien odbywać się w jednym kierunku, aby nie doprowadzić do rozdwojenia paznokcia.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealną odzież outdoorową na żeglowanie i narciarstwo?
/
Jak wybrać idealną odzież outdoorową na żeglowanie i narciarstwo?
Poradnik dla miłośników sportów na świeżym powietrzu. Poznaj jak dobierać odpowiednią odzież do żeglowania i narciarstwa, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo.
Polecamy