Sportowy look – jak się wyróżnić?

Na trening
Magdalena Gawior
Sportowy look – jak się wyróżnić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wszyscy znają powiedzenie „nie oceniaj książki po okładce”, ale mało kto się do niego stosuje. Większość ludzi jest wzrokowcami, a trudno całkowicie nie zwracać uwagi na pierwsze wrażenie. W dodatku, żyjąc w Polsce w XXI wieku masz ogromny wpływ na to, jak wyglądasz i to niezależnie od sytuacji materialnej – nic więc dziwnego, że ludzie będą oceniać Cię również przez pryzmat Twoich ubrań czy fryzury. 

Dlaczego warto być oryginalnym?

W świecie mody zawsze panują jakieś trendy i większość ludzi zazwyczaj się do nich stosuje – a ściśle rzecz biorąc, większość młodych ludzi. Śledzenie sezonowych hitów jest przywilejem osób, które wciąż kształtują swój gust, styl i poczucie estetyki. Ci, którzy mają to już za sobą, zazwyczaj zwracają się w stronę utartych schematów i ulubionych rozwiązań. Czy w tym wszystkim jest jednak miejsce na oryginalność?

Oryginalność jest bardzo ważna, chociaż może wydawać się zupełnie inaczej. Nawet, jeśli nie zwracasz na to na co dzień uwagi, podświadomie wyłapujesz z otoczenia szczegóły, które są różne od Twoich oczekiwań. Jeśli coś jest przeciętne, oznacza to, że widziałeś taką rzecz setki razy. Jeśli coś jest oryginalne, wyróżnia się na tle reszty i z pewnością zwrócisz na to uwagę. Podobnie jest z ludźmi. Oryginalny styl, podążanie za własnym gustem, prezentowanie światu tego, kim się jest, za pomocą ubrań i ogólnego image’u może pomóc Ci zostać zauważonym, docenionym i zwiększyć Twoją pewność siebie. 

Jak budować oryginalny styl?

Oryginalność jest nierozłącznie związana z unikalnością. Chodzi o to, by wyróżnić się z tłumu i podjąć samodzielne decyzje tam, gdzie większość idzie z prądem. W kwestii mody pierwszy krok jest dość prosty – wystarczy zrezygnować z zakupów w sieciówkach i postawić na niego mniej oczywiste opcje. Mogą to być sklepy z używaną odzieżą, firmy wykonujące bluzki czy bluzy na zamówienie, a także samodzielne szycie lub przerabianie ubrań. Zastanów się również nad tym, co naprawdę Ci się podoba, co Cię pociąga i jaki komunikat chciałbyś dać światu – a potem zdecyduj, co pomoże Ci w osiągnięciu tego celu.

Wyjątkowo i na sportowo

Styl sportowy ma określone ramy, a przy tym jest nieco ograniczony tym, że ubrania, które nosisz, ubierając się jak na treningi, powinny być wygodne. Sportowy outfit, który jest niepraktyczny i zmniejszający zakres Twoich ruchów może wyglądać śmiesznie. Na przykład, do stroju sportowego nie będą pasowały buty na obcasach, eleganckie lakierki czy balerinki. Znacznie lepiej sprawdzą się sneakersy damskie lub męskie. To niewielki element, ale „diabeł tkwi w szczegółach” i wbrew pozorom wiele osób naprawdę zwraca uwagę na buty. Jeśli poszukujesz ciekawych modeli sportowego obuwia, więcej propozycji znajdziesz na stronie https://www.sneakerhouse.pl/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Cliff Booth

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki wpływ ma kawa na zdrowie?
/
Jaki wpływ ma kawa na zdrowie?
Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, cenionym za jej wyjątkowy smak i pobudzające właściwości. Jednak oprócz walorów smakowych, […]
Polecamy