Zakup zegarka na trening. Na co zwracać uwagę?

Be fashionable/Na trening
Anna Jastrzębska
Zakup zegarka na trening. Na co zwracać uwagę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry zegarek treningowy to marzenie każdej osoby uprawiającej sport. Gdy jednak przychodzi do zakupu, pojawiają się nie lada problemy: na co zwrócić uwagę, jakie funkcje są niezbędne oraz jaką kwotę przeznaczyć na jego zakup. Na te oraz inne pytania odpowiemy w tym artykule!

Wybór zegarka na trening, który w pełni spełni wszystkie nasze oczekiwania, może być naprawdę trudny. Szczególnie że wraz z postępem technologicznym rynek co chwila zalewany jest nowościami, które zostają ulepszone o dodatkowe funkcje. Sprawdź, które z nich są naprawdę niezbędne, a które można sobie darować.

Rodzaje zegarków sportowych

Zegarek zegarkowi nie jest równy. Szczególnie ten sportowy. Musi być on przede wszystkim wygodny, dlatego producenci prześcigają się w tworzeniu modeli, które będą komfortowe dla użytkowników. Na rynku istnieją trzy rodzaje zegarków, które są dostosowane do potrzeb różnych grup sportowców.

Zegarek sportowy

Najbardziej klasyczna forma treningowego czasomierza. Charakteryzuje go przede wszystkim klasyczny wygląd, dzięki czemu może być noszony nie tylko podczas uprawiania sportu, lecz także na co dzień. Często jednak nie mają zbyt wielu funkcji pozasportowych.

Opaska sportowa

Jeżeli zależy Ci na delikatnym i subtelnym wyglądzie sportowego gadżetu, wybierz opaskę sportową. Świetnie sprawdzi się na treningach fitness. Opaski, poza mierzeniem podstawowych parametrów sportowych, mają także funkcję łączenia się ze smartfonem, dzięki czemu za ich pomocą możemy np. odczytywać powiadomienia o wiadomościach lub połączeniach. Niestety ze względu na mały wyświetlacz nie zawsze są w pełni czytelne.

Smartwatch

Smartwatch możemy traktować jak przenośny minikomputer. Możemy sterować muzyką w słuchawkach, kontrolować aparat, połączenia, wiadomości oraz wiele innych aplikacji. Nie można oczywiście zapominać o funkcjach sportowych, które zazwyczaj w smartwatchach są na wysokim poziomie.

Jakie funkcje powinien mieć zegarek na trening?

Kupując zegarek sportowy, powinniśmy się dokładnie przyjrzeć funkcjom, jakie oferuje nam producent. Aby urządzenie było w pełni użyteczne, powinno być przede wszystkim lekkie i wygodne. Niezbędny jest także dobry akumulator, który zapewni długi czas pracy urządzenia. Funkcje sportowe, z jakich zazwyczaj korzystamy, to: krokomierz, licznik kalorii, miernik snu oraz alarmy aktywności fizycznej, Warto także zwrócić uwagę na wodoodporność gadżetu oraz jego kompatybilność z naszym telefonem.

Zegarek dostosowany do dyscypliny sportu, którą uprawiasz

Pierwszym kryterium, według którego można wybrać swój idealny zegarek na trening, jest uprawiana przez Ciebie dyscyplina sportu. Inny zegarek wybierze osoba trenująca pływanie, a inny trenująca golf lub jogging. Na rynku są czasomierze, które dzięki swoim funkcjom są dostosowane do potrzeb fanów konkretnej dyscypliny. Jeśli jednak jesteś entuzjastą kilku konkurencji, nic straconego! W sklepach sportowych znajdziesz wszechstronne zegarki, które będą monitorowały Twoją aktywność niezależnie od uprawianej dyscypliny.

Ile kosztuje zegarek sportowy?

Cena zegarka sportowego zależy przede wszystkim od jego funkcji. Im więcej będzie ich posiadał, tym cena będzie wyższa. Na wartość zegarka niebagatelny wpływ ma także tworzywo, z jakiego jest on wykonany. W Internecie ceny tego gadżetu wahają się od 60 złotych do nawet kilku tysięcy złotych.

Zdj. główne: Christine Sandu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oferty pracy Szwecja – zadbaj o swój rozwój zawodowy!
/
Oferty pracy Szwecja – zadbaj o swój rozwój zawodowy!
Europa Północna to atrakcyjny kierunek dla osób poszukujących lepszego życia, wyższych wynagrodzeń i zdobycia cennego doświadczenia.
Polecamy