Najlepsze aplikacje do monitorowania posiłków

Be healthy/Jedz zdrowo
Martyna Świerc
Najlepsze aplikacje do monitorowania posiłków
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie zostały stworzone po to, aby ułatwiać nam życie. Idealnym przykładem jest tu aplikacja na smartfon, która pozwala nam kontrolować liczbę spożywanych kalorii. Jakie dietetyczne apki są godne uwagi?

Aplikacji do monitorowania posiłków jest mnóstwo. Jedne są darmowe, za drugie musimy zapłacić. Jedne pozwolą nam kontrolować liczbę spożywanych kalorii, drugie to prawdziwy dietetyczny poradnik w pigułce. Po które warto sięgnąć?

Fitatu

Jedną z bardziej popularnych aplikacji do monitorowania posiłków jest bez wątpienia Fitatu (link). To kompleksowe narzędzie na telefon, które pozwoli w prosty i wygodny sposób kontrolować dietę. Fitatu ma wiele zalet. W kilku prostych krokach sprawdzimy tu kaloryczność produktów, zeskanujemy kod kreskowy z opakowania, poznamy przepis na ulubione danie czy skontrolujemy kaloryczność zakupionego w sieciówce fast foodu. Bardziej zaawansowane funkcje znajdują się w płatnej wersji premium.

MyFitnessPal

Kolejną aplikacją do monitorowania posiłków jest MyFitnessPal (link). Jest nieco mniej rozbudowana niż Fitatu. Prostota może być jednak siłą apki. MyFitnessPal to przede wszystkim licznik kalorii. Aplikacja najpierw oblicza nasze zapotrzebowanie kaloryczne – na podstawie takich parametrów jak płeć, wzrost, waga czy styl życia. Otrzymany wynik to kaloryczny, dzienny cel, którego nie możemy przekroczyć.

Do aplikacji wpisujemy spożyte pokarmy i program oblicza ich kaloryczność. MyFitnessPal automatycznie odlicza kalorie od naszego dziennego zapotrzebowania i wskazuje, ile kalorii możemy jeszcze przyswoić. Kalorykę możemy zwiększyć tylko poprzez aktywność fizyczną. Po wpisaniu ćwiczeń program wskazuje nam, o ile więcej możemy zjeść po wykonanym treningu.

Aplikacje w języku angielskim

Dla tych, którzy biegle posługują się angielskim, lub dla tych, którzy szukają różnych sposób na podszlifowanie języka, dobrą opcją są aplikacje bez polskiego tłumaczenia. Możemy zdecydować się np. na My Diet Coach – Weight Loss lub Big Oven. Obie aplikacje działają na trochę innych zasadach niż dotychczas wymienione programy, ale również pomagają monitorować posiłki. W jaki sposób?

My Diet Coach to źródło motywacji i porad dotyczących prawidłowego odżywiania. Znajdziemy tu motywację, cytaty, porady dotyczące odchudzania, jedzenia warzyw, unikania słodyczy itd. Apka dba także o dobre nawyki żywieniowe, np. przypomina, by pić wodę, jeść powoli, dokładnie przeżuwać itd.

Big Oven to aplikacja podsuwająca pomysły, co ugotować. To źródło przepisów na zdrowe, zbilansowane posiłki, ale nie tylko. Do programu możemy także wpisać składniki, które mamy w lodówce i otrzymać podpowiedź, co z nich przyrządzić.

Aplikacje monitorujące spożycie wody

Bez względu na to czy walczymy ze zbędnymi kilogramami, uprawiamy sport, czy po prostu chcemy się dobrze odżywiać, kluczowe jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. Wypłukuje ona toksyny z naszego organizmu, przyspiesza metabolizm i jest zwyczajnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania.

Bez trudu znajdziemy aplikacje na telefon, które pozwolą nam na monitorowanie ilości spożywanej wody. Jak to działa? Apka Hydro pij wodę, dzięki kalkulatorowi zapotrzebowania na wodę policzy, ile płynów powinniśmy spożywać każdego dnia. Dzięki przypomnieniom aplikacja będzie nas nagabywać i zmuszać do picia wody. Na rynku „aplikacji nawadniających”, znajdziemy wiele różnych programów: WaterMinder, Water Your Body czy Waterbalance to tylko niektóre z nich. Możemy zdecydować się na apkę z wbudowaną lokalizacją, która monitoruje temperaturę otoczenia i dostosowuje do niej dzienne spożycie wody.

Zdj. główne: Rob Hampson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
/
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Polecamy