Jedzenie, które warto zabrać w podróż autem

Be healthy/Jedz zdrowo
Magdalena Gawior
Jedzenie, które warto zabrać w podróż autem
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Okres ferii zimowych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym to czas, kiedy wiele rodzin decyduje się na wyjazdy urlopowe. Zima to najlepszy czas, by skorzystać z atrakcji takich jak łyżwy czy narty. Poza organizacją wypoczynku warto jednak przygotować się również na podróż – szczególnie, jeśli szykujesz się na spędzenie kilku godzin w aucie.

Zaplanuj posiłek w podróży

Jeżeli szykujesz się na długą podróż autem, warto zaplanować przerwę, podczas której będziecie mogli razem z uczestnikami wycieczki rozprostować nogi i zjeść większy posiłek. Wiele osób bagatelizuje organizację przerwy na obiad, ponieważ podróż zajmuje „tylko” kilka godzin – warto jednak zmienić swoje podejście i nastawić się na to, że nie będziecie zaniedbywać normalnego trybu posiłków z powodu podróży. Sprawdź, w jakiej okolicy wylądujecie w porze obiadowej i z wyprzedzeniem przejrzyj lokale gastronomiczne znajdujące się przy Waszej trasie. Bez większego problemu możesz sprawdzić opinie na ich temat w Internecie, co pozwoli Ci podjąć ostateczną decyzję. Dobrym pomysłem będzie również zjedzenie porządnego śniadania w domu i zaplanowania kolacji po dotarciu na miejsce. 

Przekąski na słodko

W podróż warto zaopatrzyć się także w słodkie przekąski. Oczywiście, z cukrem nie należy przesadzać, zwłaszcza, jeżeli uczestnikami wyjazdu są dzieci, warto jednak mieć ze sobą coś, co będzie można przekąsić w samochodzie. Może to być na przykład chałwa, batonik proteinowy czy andruty. Pamiętaj jednak, że jeżeli Ty lub Twoi kompani cierpicie z powodu choroby lokomocyjnej, słodkie przekąski mogą nie być najlepszym pomysłem. Osoby zmagające się z chorobą lokomocyjną mogą zaopatrzyć się zamiast typowych słodyczy w cukierki lodowe, miętowe gumy do żucia z ksylitolem lub orzeźwiające toniki z miętą. Podczas podróży ważne jest również uzupełnianie płynów – dlatego koniecznie miejcie ze sobą zapas wody lub elektrolitów.

Przekąski wytrawne

Podczas podróży warto przygotować się również na zjedzenie drugiego śniadania, lunchu lub podwieczorku w wersji wytrawnej – takie posiłki zazwyczaj są bardziej sycące. Możesz przygotować proste przekąski, na przykład kanapki, tortille albo tosty. Jeżeli Twoja rodzina je mięso, na stronie: https://wedlinydlacalejrodziny.pl/paczka-dla-calej-rodziny/ znajdziesz szeroką ofertę wędlin, dzięki którym przygotujesz przepyszne, lekkie posiłki idealne na czas podróży. Jeżeli nie masz czasu na przygotowywanie przekąsek, zawsze możesz zdecydować się na zapakowanie do pudełek warzyw, owoców i gotowych produktów, na przykład wafli ryżowych.

Fot.: Ancuta Barna/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wygodna nowość na wodzie: deska sup z siedziskiem
/
Wygodna nowość na wodzie: deska sup z siedziskiem
Deski SUP (Stand Up Paddleboarding) od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sportów wodnych, oferując niezrównaną swobodę i przyjemność z pływania na falach lub spokojnych wodach.
Polecamy