Be fit Porady

Wakacje w Polsce – te miejsca warto odwiedzić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urlop w Polsce nie musi być nudny. Sprawdź, gdzie wybrać się z bliskimi na wycieczkę, żeby odpocząć i aktywnie spędzić czas.

Kaszuby

Kaszuby to region kulturowy, który świetnie sprawdzi się na wakacje dla całej rodziny. Fantastyczne okoliczności przyrody, piękne lasy i potoki, a do tego ciekawe i bogate dziedzictwo kulturowe sprawiają, że trudno tam się nudzić. Warto zabrać dzieci do Średniowiecznej Osady Sławutowo, Kaszubskiego Parku Miniatur czy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który zachwyca malowniczymi jeziorami. Na Kaszubach nie zabraknie atrakcji również dla fanów zwierząt, motoryzacji, punktów widokowych czy rzadkich gatunków roślin. Miłośnicy pięknych naczyń powinni odwiedzić pracownię tradycyjnej ceramiki kaszubskiej i poznać cały proces jej wytwarzania. A jeśli marzy Ci się aktywny wypoczynek, to poza spacerami po parkach warto rozważyć jednodniowe czy weekendowe spływy kajakowe Kaszuby, a nawet dłuższy pobyt w pensjonacie położonym wzdłuż linii brzegowej Jeziora Karsińskiego.

Krynica-Zdrój

Marzą Ci się wędrówki krajoznawcze pośród beskidzkich krajobrazów, odpoczynek i relaksujące wizyty w pijalniach wód mineralnych? Rozwiązaniem może być wizyta w perle polskich uzdrowisk, jak określa się często Krynicę-Zdrój. Warto pokazać dzieciom przepiękne widoki z wieży “Ścieżka w koronach drzew”, a także zabrać je do Muzeum Zabawek, w którym zgromadzono przeszło trzy tysiące ciekawych eksponatów. Jeśli interesuje Cię Krynica Zdrój noclegi z wyżywieniem w Willi Hamernik będą świetną opcją, zwłaszcza jeśli szukasz gospodarstwa, w pobliżu którego znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak park linowy, park minigolfa czy tor gokartowy. 

Nieodkryta Warszawa

A może masz ochotę na wypad kulturalny do stolicy? Warto sprawdzić, w jakie dni warszawskie muzea oferują darmowy wstęp. Przy planowaniu urlopu dobrze jest sprawdzić, jakie są aktualne wystawy stałe i czasowe, a także zaplanować udział w ciekawych warsztatach, spacerach tematycznych, koncertach czy lekcjach muzealnych. Szczególne wrażenie robią zwłaszcza wystawy muzealne mające charakter narracyjny, tak jak ma to miejsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jeśli chcesz połączyć zwiedzanie stolicy z odwiedzeniem miejsc takich jak Park of Poland, Deepspot czy Termy Mszczonów, to komfortowym rozwiązaniem może być nocleg w hotelu pod Warszawą.

Fot.: Aaron Burden/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć

Przeczytaj więcej

post-image
Jedz zdrowo

Jak wybrać idealną kawę do swojego ekspresu: Poradnik dla kawoszy

Wielu miłośników kawy uwielbia korzystać z ekspresów do kawy w celu przygotowania swojego ulubionego napoju w domowym zaciszu. Jednak wybór odpowiedniej kawy do ekspresu może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku gatunków, smaków i zapachów. W tym poradniku podpowiemy, jak dokonać właściwego wyboru i znaleźć idealną kawę do swojego ekspresu. Przyjrzymy się różnym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę, w tym rodzajom ziaren, paleniu, stopniowi zmielenia i markom kawowych. Zrozumienie rodzajów ziaren Przy wyborze kawy do ekspresu ważne jest, aby zrozumieć różnice między rodzajami ziaren. Najpopularniejsze rodzaje to arabica i robusta. Arabica charakteryzuje się delikatnym smakiem, wyższą...
Czytaj więcej