Ratunek w upalne dni? Chłodząca bielizna

Be fashionable/Na trening
Paula Kowalczyk
Ratunek w upalne dni? Chłodząca bielizna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bielizna termoaktywna cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Używana przede wszystkim w okresie zimowym, jest świetną alternatywą dla kilku warstw swetrów. Chcesz ulżyć sobie podczas upalnych dni? Dowiedz się, czym jest chłodząca bielizna!

Wbrew wszelkim domysłom bielizna w tym kontekście nie oznacza biustonosza czy fig damskich. To bluzki z długim lub krótkim rękawem oraz getry, wykonane ze specjalnej oddychającej tkaniny. Dlaczego warto zainwestować w bieliznę chłodzącą? 

Bielizna termoaktywna na upalne dni

Bielizna termoaktywna to ubranie, które powinno nakładać się bezpośrednio na ciało, jako pierwszą warstwę. Tego typu bluzki czy getry mają za zadanie w krótkim czasie odprowadzić wilgoć na zewnątrz. To właśnie w pierwszej warstwie ubrania pot odparowuje lub przekazywany jest do kolejnej warstwy, jeśli na bieliznę termoaktywną włożyliśmy kolejne ubranie.

Chłodząca bielizna termoaktywna nazywana jest taką dlatego, że pozwala oddychać skórze w prawidłowy sposób, co daje efekt chłodzenia. O wiele wygodniej będzie wykonać trening w koszulce tego typu niż z gołym torsem. Taka bielizna sprawia, że skóra nie jest mokra, a bezszwowy materiał nie wywołuje dyskomfortu podczas treningu. Ponadto, ubrania chłodzące wykonane są z materiałów antybakteryjnych i antyalergicznych, dzięki czemu podczas upałów nie doskwierają nam „przykre zapachy”.

Zdjęcie główne: Alexandr Podvalny/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie torebki wybrać na jesień?
/
Jakie torebki wybrać na jesień?
Przedstawiamy nasze propozycje najmodniejszych modeli torebek na nadchodzącą jesień.
Polecamy