Ratunek w upalne dni? Chłodząca bielizna

Be fashionable/Na trening
Paula Kowalczyk
Ratunek w upalne dni? Chłodząca bielizna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bielizna termoaktywna cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Używana przede wszystkim w okresie zimowym, jest świetną alternatywą dla kilku warstw swetrów. Chcesz ulżyć sobie podczas upalnych dni? Dowiedz się, czym jest chłodząca bielizna!

Wbrew wszelkim domysłom bielizna w tym kontekście nie oznacza biustonosza czy fig damskich. To bluzki z długim lub krótkim rękawem oraz getry, wykonane ze specjalnej oddychającej tkaniny. Dlaczego warto zainwestować w bieliznę chłodzącą? 

Bielizna termoaktywna na upalne dni

Bielizna termoaktywna to ubranie, które powinno nakładać się bezpośrednio na ciało, jako pierwszą warstwę. Tego typu bluzki czy getry mają za zadanie w krótkim czasie odprowadzić wilgoć na zewnątrz. To właśnie w pierwszej warstwie ubrania pot odparowuje lub przekazywany jest do kolejnej warstwy, jeśli na bieliznę termoaktywną włożyliśmy kolejne ubranie.

Chłodząca bielizna termoaktywna nazywana jest taką dlatego, że pozwala oddychać skórze w prawidłowy sposób, co daje efekt chłodzenia. O wiele wygodniej będzie wykonać trening w koszulce tego typu niż z gołym torsem. Taka bielizna sprawia, że skóra nie jest mokra, a bezszwowy materiał nie wywołuje dyskomfortu podczas treningu. Ponadto, ubrania chłodzące wykonane są z materiałów antybakteryjnych i antyalergicznych, dzięki czemu podczas upałów nie doskwierają nam „przykre zapachy”.

Zdjęcie główne: Alexandr Podvalny/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poznaj makijażowe triki, które przydadzą się, jeśli po siłowni wybierasz się na randkę lub spotkanie ze znajomymi
/
Poznaj makijażowe triki, które przydadzą się, jeśli po siłowni wybierasz się na randkę lub spotkanie ze znajomymi
Chcesz nawet po siłowni wyglądać perfekcyjnie? Oto makijażowe triki, które sprawią, że po ćwiczeniach możesz bez obaw umówić się na randkę!
Polecamy