Jak pielęgnować kręcone włosy?

Be beauty
Aleksandra Nowak
Jak pielęgnować kręcone włosy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Loki to jeden z najbardziej kapryśnych rodzajów włosów. Są one dość trudne i uciążliwe w pielęgnacji, jeśli nie masz określonej rutyny, wypracowanej dla swoich włosów. Doświadczone osoby wiedzą, że nie potrzeba wcale całego arsenału kosmetyków i akcesoriów, żeby móc skutecznie wydobywać i podkreślać skręt swoich włosów. Oto kilka wskazówek, dotyczących pielęgnacji kręconych włosów. 

Mycie metodą OMO   

OMO czyli odżywka-mycie-odżywka, to metoda idealna do mycia kręconych włosów. Każda osoba z lokami wie, czym kończy się ich rozczesywanie na sucho. W tej metodzie włosy czesze się na mokro, kiedy pokryte są ochronną warstwą odżywki. Po rozczesaniu wszystkich splątań we włosach, należy spłukać odżywkę i umyć skórę głowy delikatnym szamponem, a następnie na nowo nałożyć i wczesać odżywkę.

Przy tej metodzie warto pamiętać o równowadze PEH i pierwszą odżywkę wybierać humektantową lub proteinową, a po myciu domknąć składniki emolientami. Fenomenalne odżywki do włosów kręconych możesz kupić na stronie https://sklep.jld.pl/brand/2-kerastase. Włosy oczyszczone metodą OMO dają doskonałą podstawę do dalszej pielęgnacji, mającej na celu wydobycie i podkreślenie ich skrętu.  

Wydobywanie skrętu włosa   

Mokre, nie odsączone jeszcze włosy najlepiej przyjmują stylizatory, które mają utrwalić ich formę. Na ociekające wodą kosmyki nałóż aktywator skrętu, może to być specjalny krem lub po prostu odżywka bez spłukiwania. Następnie dokładnie pokryj włosy warstwą mocnego żelu stylizującego i wgnieć go we włosy od dołu ku nasadzie. Następnie odsącz nadmiar wody, najlepiej w bawełnianą koszulkę, cały czas ugniatając loki. Żeby podbić efekt, możesz na jakiś czas przed suszeniem zrobić tzw. plopping, czyli zawinąć ugniecione włosy ciasno koszulką, aby jeszcze bardziej podbić skręt. Po zdjęciu ploppingu i odsączeniu włosów wysusz je całkowicie suszarką z dyfuzorem. Jeśli takiej nie posiadasz, możesz wykorzystać do suszenia metalowe sitko kuchenne i zwyczajną suszarkę. Po wyschnięciu powstaną twarde, mocno sklejone żelem strąki włosów, które należy rozgnieść z odrobiną olejku do włosów.

Na następny dzień po takiej pielęgnacji, kiedy skręt trochę osłabnie, wystarczy lekko spryskać włosy wodą lub ugnieść je zwilżonymi dłońmi. Woda na nowo aktywuje żel, który utrwali loczki i podreperuje fryzurę. 

Najlepsze fryzury do spania przy kręconych włosach   

Pierwszą i najbardziej popularną fryzurą do spania, jeśli chcesz zachować ładny kształt loków i uniknąć spuszenia włosów, jest ananas, czyli upięcie włosów na samym czubku głowy w wysoki kucyk. Tak związane włosy przerzuć przez poduszkę, aby nie kłaść na nich ciężaru swojej głowy. 

Drugi sposób to spięcie kucyka z tyłu głowy, lekkie zawinięcie go w rulon i podpięcie na czubku dużą spinką lub klamrą. Ta metoda sprawdzi się szczególnie przy włosach długich, które w ananasie mogłyby za bardzo się splątać albo spaść z poduszki na ziemię. Przy obu tych fryzurach, by osiągnąć najlepszy efekt, warto założyć na poduszkę jedwabną lub satynową poszewkę. 

Kolejną metodą na utrzymanie definicji skrętu i podbicie objętości włosów, jest spanie w czepku z jedwabiu lub bawełnianej satyny. Gładka i śliska faktura tych tkanin nie niszczy łuski włosa, a dodatkowo nie szarpie i nie ociera się o kosmyki, dzięki czemu loki pozostają pięknie zdefiniowane.

Zdj. główne: pouriya kafaei/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Top 7 treningów, które są alternatywą dla ćwiczeń na siłowni!
/
Top 7 treningów, które są alternatywą dla ćwiczeń na siłowni!
Ciekawymi alternatywami dla ćwiczeń na siłowni są między innymi joga w hamakach oraz pilates na reformerze.
Polecamy