Odżywki białkowe – wartościowe źródło cennego makroskładnika

Be healthy/Jedz zdrowo
Tekst Sponsorowany
Odżywki białkowe – wartościowe źródło cennego makroskładnika
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odżywki białkowe dostarczają do organizmu człowieka znaczne ilości białka, ułatwiając zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania na proteiny wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie. Dodatkowo mogą stanowić wartościowe wsparcie wśród osób odchudzających się, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej.

Czym jest odżywka białkowa?

Odżywka białkowa to suplement diety, który cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. To produkt który, choć kojarzy się przede wszystkim z siłownią i nabitymi mięśniami, chętnie stosowany jest zarówno przez początkujących pasjonatów aktywnego trybu życia, jak i przez doświadczonych zawodników, niezależnie od rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej.

Odżywki białkowe stanowią skoncentrowane źródło białka i mogą ułatwić podaż odpowiedniej ilości cennego makroskładnika. Co więcej, ponieważ coraz częściej wśród składników preparatów proteinowych można znaleźć również witaminy czy minerały, odżywki białkowe mogą uzupełniać codzienną dietę także w wartościowe mikroskładniki i cenne związki odżywcze.

Rodzaje odżywek proteinowych – jaka odżywka białkowa jest najlepsza?

Popularność wysokobiałkowych suplementów diety sprawia, że na sklepowych półkach można znaleźć wiele różnych odżywek białkowych. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych preparatów proteinowych, oferując konsumentom produkty w różnorodnych wariantach smakowych, zawierające różne rodzaje białek. Jaką odżywkę proteinową warto wybrać?

Do najpopularniejszych wysokobiałkowych suplementów diety można zaliczyć preparaty bazujące na białku serwatkowym, które stanowi produkt uboczny pozyskiwany podczas produkcji serów. To zwierzęce źródło białka, które łatwo się wchłania, stanowiąc wartościowe źródło protein. Spośród dostępnych na rynku białek serwatkowych można wyróżnić:

  • koncentrat białka serwatki – WPC – whey protein concentrate – preparat zawierający 65-80% czystego białka, który uznawany jest za jeden z najtańszych produktów wysokobiałkowych;
  • izolat białka serwatkowego – WPI – whey protein isolate – produkt zawierający około 90% czystego białka, który wyróżnia się najlepszym stosunkiem jakości do ceny;
  • hydrolizat białka serwatki – WPH – whey protein hydrolysate – suplement diety, który może zawierać nawet 100% czystego białka, stanowiąc szybko przyswajalne i pełnowartościowe źródło protein.

Ponadto na rynku suplementów diety można znaleźć także preparaty białkowe zawierające:

  • kazeinę, która stanowi wolno trawione źródło aminokwasów, które wyróżnia się wysokim poziomem sytości;
  • białko wołowe, będące ciekawą alternatywą dla białka serwatkowego wśród osób, które borykają się z nietolerancją laktozy;
  • białko jajeczne, będące dobrze tolerowanym i łatwo przyswajalnym źródłem protein;
  • białko roślinne, które stanowi rozwiązanie dla wegetarian i wegan, dostarczając do ustoju aminokwasy pozyskiwane z soi, grochu czy dyni.

Dobór odpowiedniego suplementu diety to kwestia indywidualnych preferencji i upodobań konsumenta. Poszukując wysokiej jakości odżywki białkowej warto zapoznać się z ofertą marki OstroVit – szeroki wybór preparatów o prostym składzie sprawia, że każdy sportowiec bez trudu znajdzie produkt zaspokajający jego potrzeby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nosić sportowe looki na co dzień?
/
Jak nosić sportowe looki na co dzień?
Nie ograniczaj i nie krępuj swoich ruchów. Sportowy styl nie wyklucza stylowego. Zobacz, jak to połączyć!
Polecamy