Jak rozbudować masę mięśniową?

Be fit/Porady
Natalia Rozmiarek
Jak rozbudować masę mięśniową?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mięśnie są podstawą Twojego organizmu. Pozwalają one na wykonywanie wszystkich podstawowych czynności. Poznaj kilka przydatnych porad, jak je rozbudować. 

Na początku swojej przygody z aktywnością fizyczną, musisz zadać sobie pytanie, czy musisz zacząć od redukcji, czy masy. Wskaźnikiem do tego będzie ocena swojej sylwetki, ponieważ to ona zadecyduje, co w danej chwili należy robić. 

Co będzie cię kwalifikować do rozpoczęcia pracy nad rozbudową masy mięśniowej? Kluczowym w tym procesie będzie, aby twój organizm miał niski poziom tkanki tłuszczowej. Będziesz wtedy w stanie w lepszy sposób zbudować mięśnie, niż gdyby niechciana tkanka tłuszczowa była w zdecydowanie większej ilości. Ułatwi ci to również cały proces, ponieważ z łatwością skontrolujesz na bieżąco, co działa, a co nie. 

Rozbudowa masy mięśniowej — wskazówki 

Każdy na początku potrzebuje rad od osób bardziej doświadczonych. Jeśli więc i ty zaczynasz z rozbudową swojej masy mięśniowej, poznaj kilka prostych wskazówek, które z łatwością doprowadzą cię do wyznaczonego celu. 

  • Zadbaj o odpowiednią ilość kalorii — w czasie pracy nad budową masy, zadbaj o nadwyżkę kaloryczną. Jeśli twoje menu jej nie zaspokaja, uzupełnij codzienną dietę o odżywki na masę
  • Wspomóż się planem treningowym — nie możesz oczekiwać, że efekty osiągniesz już po tygodniu czy dwóch. Proces rozbudowy masy mięśniowej opiera się na solidnych treningach i odpowiednim odżywianiu się. Jeśli więc masz kłopot z regularnością w wykonywanych przez siebie czynnościach, skorzystaj z planu treningowego, dzięki któremu cały proces będzie skrupulatnie zaplanowany. 
  • Bądź wytrwały — daj z siebie wszystko na treningu i nie odpuszczaj. Pierwsze kroki są najtrudniejsze, jednak z czasem wszystko będzie przychodziło już z łatwością. 
  • Dobierz dietę do siebie — pamiętaj o odpowiednio zbilansowanej diecie. Bardzo ważny jest również podział na poszczególne makroskładniki, którym jest na przykład białko. Jeśli codzienny jadłospis nie dostarcza go w odpowiednich ilościach, wprowadź do niego również odżywki białkowe.
  • Zadbaj o odpoczynek — odpoczynek jest ważnym elementem w rozbudowie masy mięśniowej. Pamiętaj o zasadzie, im więcej spalisz, tym więcej będziesz musiał zjeść, dlatego odpoczywaj tak długo, jak pozwala ci na to twój tryb życia. 
  • Wprowadź do swojego treningu ćwiczenia wielostawowe — są nimi na przykład martwy ciąg, przysiady ze sztangą czy wyciskanie sztangi. 
  • Unikaj rutyny — staraj się zmieniać swój plan treningowy co jakiś czas, na przykład co kilka tygodni. 

Jeśli na początku drogi masz problem z nadmierną tkanką tłuszczową, wypróbuj boostery testosteronu. Ich zadaniem jest nie tylko stymulacja tego hormonu. Pomagają również w procesie spalania tkanki tłuszczowej, dlatego będą mieć korzystny wpływ podczas robienia masy mięśniowej. 

Pamiętaj, że jeśli coś nie działa lub masz jakieś wątpliwości, warto skonsultować się z trenerem personalnym lub dietetykiem. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Victor Freitas

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co należy wiedzieć o CBD?
/
Co należy wiedzieć o CBD?
Produkty z zawartością CBD można teraz kupić w bardzo wielu miejscach od sklepów spożywczych, przez apteki, aż po drogerie. Skąd ta popularność? Poznaj bliżej działanie i zastosowania kannabidiolu.
Polecamy