Jak poprawić wygląd zębów?

Be healthy/Żyj zdrowo
Natalia Rozmiarek
Jak poprawić wygląd zębów?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym uśmiechu. Dzisiejsza medycyna ma na niego sposób i oferuje szereg zabiegów, aby poprawić wygląd zębów.

Sposoby na poprawę wyglądu zębów

Nasze zęby powinny odzwierciedlać to, że jesteśmy zdrowi, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim trzeba przestrzegać zasad higieny — warto je szczotkować po każdym posiłku. Jednak często bywa tak, że pomimo naszych starań, zęby, mimo że zdrowe, na takie nie wyglądają. Wtedy z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Jest kilka zabiegów, które pomogą nam w uzyskaniu nieskazitelnego uśmiechu.

Wybielanie zębów 

Jedną z najprostszych i najczęściej wybieranych metod jest wybielanie. Warunkiem jego wykonania są zdrowe zęby. Dzięki niej możemy rozjaśnić nasze uzębienia w zaledwie 45 min, nawet o 4-15 stopni w skali VITA. Nie musimy się o nic martwić, ponieważ jest on bezbolesny i wykonywany jest w gabinecie. Na nasze zęby dentysta nakłada specjalny żel, który utlenia przebarwienia, po czym aktywuje go zimnym światłem. Efekt może utrzymać się nawet przez rok, a widoczny jest już tego samego dnia. Decydujemy się na tę metodę najczęściej po leczeniu, ponieważ wtedy mamy pewność, że wszystkie ubytki są wyleczone. Wyróżniamy również ekspresowe wybielanie. Pomaga ono w pozbyciu się przebarwień po tak zwanej kolorowej diecie, to znaczy usuwa przebarwienia z papierosów, herbaty czy kawy. Koloru naszych zębów jednak nie zmieni. 

Porcelanowe licówki 

Kolejną opcją na poprawę naszych zębów są porcelanowe licówki. Metoda ta polega na naklejeniu łusek na powierzchnię zęba. W taki sposób możemy zmienić jego kolor, a nawet sami go wybrać. Usuwają również inne problemy takie jak przerwy między zębami. Często stosowane są u osób, które mają popękane szkliwo lub nadkruszone zęby. Stosując porcelanowe licówki, możemy odmłodzić uśmiech, wydłużyć zęby, nadać im nowy, anatomiczny kształt. Jeśli nie działa u nas zwykłe wybielanie, ponieważ nasze zęby mają naturalnie żółty, niebieski czy szary odcień, warto zastosować licówki. 

Bonding 

Jeśli szukamy tańszego odpowiednika do licówek, bonding to dobra opcja, ponieważ jest ich tańszą alternatywą. Metoda ta polega na zeszlifowaniu przedniej części zęba, na którą nakłada się cienką warstwę żywicy kompozytowej. Tutaj również sami decydujemy o kolorze. Cały zabieg, wraz z nadaniem kształtu, utwardzeniem oraz polerowaniem, trwa zaledwie dwie godziny, przy czym znieczulenie nie jest potrzebne. Bonding usuwa przebarwienia z powierzchni zęba, nierówności oraz spękania. 

Szyna Clear Aligner 

Leczenie aparatami stałymi i ruchomymi przy niewielkiej wadzie zgryzu już nie jest konieczne. Dzisiaj możemy postawić na alternatywę, którą jest szyna Clear Aligner. Jest ona przeźroczysta i nie posiada metalowych elementów, dzięki czemu jest niezauważalna. Dzięki niej poprawić można kontur ust oraz symetrię twarzy, a także zlikwidować przerwy między zębami. Leczy wiele najczęstszych wad, a jednocześnie jest bardziej komfortowa od zwykłego aparatu i nie wywołuje alergii. 

Hurtowania stomatologiczna również może oferować nam różnego rodzaju metody na poprawę wyglądu zębów. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, warto skonsultować się z naszym lekarzem dentystą. 

Fot. Elsa Olofsson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powrót na siłownię po długiej przerwie? Podpowiadamy, co założyć!
/
Powrót na siłownię po długiej przerwie? Podpowiadamy, co założyć!
Pierwszy raz na siłowni? A może powrót po długiej przerwie? Zobacz, co zabrać ze sobą na ćwiczenia?
Polecamy