Girl power

Nie tylko gwiazdy sportu, ale i aktywistki. 3 inspirujące sportsmenki młodego pokolenia

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nicolas Hoizey/unsplash.com

W świecie sportu nie brakuje osób, które bardzo szybko stają się motywacją dla wielu ludzi. Nic dziwnego: ich niezłomność, upór i tytaniczna praca są po prostu godne naśladowania. Poznajmy najbardziej inspirujące sportsmenki!

Kobiety w świecie sportu – inspiracja na wszystkich

Kobiety coraz mocniej zaznaczają swoją pozycję w świecie polityki, nauki, a także sportu. Nie brakuje pań, które potrafią zainspirować do działania lub zmian w swoim życiu zarówno kobiety, jak i mężczyzn!

Sportsmenki, z których warto brać przykład

W życiu sportowców, bez względu na płeć, liczy się przede wszystkim determinacja i sumienność. Ich życie podporządkowane jest treningom, diecie, a także zawodom. Zazwyczaj nie mają czasu na nic poza udoskonalaniem swojej formy i umiejętności. Oczywiście pojawiają się także wystąpienia publiczne, a do tego ogromna presja. Zatem trzeba znaleźć czas również na spotkania z psychologiem sportowym. 

Takie osoby mają ogromną presję, pod którą żyją przez cały czas. Nawet w momencie, gdy mają przerwę między zawodami, muszą trzymać formę i pilnować tego, co jedzą. Dlatego ich postawa, a często również życie przed sukcesami, jest tak inspirujące dla wielu i pokazuje, że jedynie ciężką pracą możemy odnieść prawdziwy sukces.

Naomi Osaka – tenisistka z duchem gladiatorki

Co ciekawe, Naomi Osaka to nie tylko utytułowaną tenisistka, która wygrała w Wielkim Szlemie, ale również jedna z liderek rankingu WTA. Jej amerykańsko-japońskie pochodzenie sprawia, że buzuje w niej ognisty temperament. Do tego kobieta jest niesamowicie zmotywowana, aby wygrywać. Sportsmenka pojawiła się również na okładce amerykańskiego „Vogue”, w którym opowiedziała, jak to jest w tak młodym wieku osiągnąć praktycznie wszystko.

Powstał o niej także film dokumentalny, wyprodukowany przez platformę streamingową Netflix. Naomi stała się tak silna psychicznie i niezłomna, dzięki swoim doświadczeniom życiowym. Przez lata była ona szykanowana ze względu na swój wygląd i pochodzenie.

Scha’Carri Richardson – bezkompromisowa i oryginalna

Ta biegacza, która jest jednym z najgorętszych nazwisk w świecie mody, mimo młodego wieku już pojawiła się na igrzyskach olimpijskich. Kobieta wyróżnia się nie tylko niesamowitą szybkością, ale również swoim wyglądem. Mimo tego, że zajmuje się sportem, zawsze pokazuje swój styl, nawet podczas ważnych wydarzeń. Stawia na kolorowe stroje i długie paznokcie, które z pewnością wyróżniają ją pośród w zasadzie wszystkich sportsmenek. 

Warto także wspomnieć o jej niebywałej szczerości, na którą nie wszystkich w świecie sportu stać! Kobieta nie została dopuszczona do igrzysk w Tokio ze względu na obecność substancji narkotycznych – marihuany – w jej próbce antydopingowej. Napisała wówczas na Twitterze, że jest tylko człowiekiem. Jej gorszy nastrój spowodowany był śmiercią matki. 

Simone Biles – gimnastyczka przekraczająca granice

Kobieta uważana jest za jedną z najbardziej obiecujących gwiazd gimnastyki. Już ma na swoim koncie między innymi złoty medal na igrzyskach w Tokio. Kobieta sama stawia sobie granice, które dla zwykłego człowieka są wręcz nie do przeskoczenia. 

Jednak jej życie nie było usłane różami. Przez lata była w wielu rodzinach zastępczych. Jej biologiczna matka nie była bowiem zdolna, aby zajmować się zarówno nią, jak i jej rodzeństwem. To ją jednak tylko umocniło i pokazało jej, że skoro to przetrwała, może sięgać tylko wyżej i dalej!

Zdj. główne: Nicolas Hoizey/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej