Girl power

Czy wiesz co dzieje się ze skórą, gdy sięgasz po kieliszek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
pexels-maria-orlova-4947275

Picie alkoholu, zwłaszcza w często i w dużych ilościach może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale również wygląd skóry. Skóra wymaga szczególnego traktowania i nie chodzi jedynie o używanie odpowiednich kosmetyków. Niezwykle ważne są również takie aspekty jak styl życia, sposób odżywiania czy nadużywanie alkoholu oraz nikotyny. Sprawdź, jakie skutki niesie za sobą zbyt częste sięganie po kieliszek. 

3 powody, dlaczego alkohol rujnuje stan naszej skóry 

Alkohol ma działanie odwadniające

Wprowadzanie do organizmu alkoholu, zwłaszcza w znaczących dawkach sprawia, że skóra staje się pozbawiona naturalnego blasku i promienności. Regularne wyjścia na drinka mogą skutkować tym, że cera jest wysuszona, a tym samym bardziej podatna na uszkodzenia i mikrourazy. W dłuższej perspektywie brak odpowiedniego poziomu nawilżenia sprawia, że przyśpieszają procesy starzenia się skóry. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, trudniej pozbyć się opuchlizny oraz cieni pod oczami. 

Alkohol naraża skórę na wystąpienie stanów zapalnych 

Nie wiem czy wiesz, ale prawie każdy alkohol ma w sobie dużo cukru. Jest to składnik, który nie tylko ma dużo kalorii, ale również wpływa negatywnie na jakość skóry. Obecność cukru w diecie w nadmiernych ilościach może powodować wystąpienie stanów zapalnych oraz zaburzać pracę gospodarki hormonalnej. Jest to duży problem zwłaszcza u osób borykających się z trądzikiem czy innymi problemami dermatologicznymi. Niektórzy specjaliści podkreślają, że alkohol w organizmie sprawia, że skóra produkuje dużą ilość nadprogramowego sebum. Tym samym skóra staje się tłusta, a świecące się obszary na twarzy coraz trudniej ukryć pod matującym makijażem. 

Alkohol sprawia, że skóra szybciej się starzeje 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej alkohol nie jest pożądany, jeśli chcemy na długo zachować młodzieńczy i świeży wygląd skóry. Odwodniona cera ma słabszą barierę ochronną, dlatego czynniki zewnętrzne, jak trudne warunki atmosferyczne czy zanieczyszczenie powietrza ma na nią destrukcyjny wpływ. Skóra szybko traci swoją jędrność i naturalną elastyczność. Ponadto, alkohol hamuje produkcję wielu niezbędnych skórze składników odżywczych oraz witamin, zwłaszcza witaminy A, która jest wspaniałym antyoksydantem. 

Kiedy chcesz zmniejszyć negatywne skutki działania alkoholu regularnie przyjmuj witaminę C oraz używaj kosmetyków, które zawierają kwas hialuronowy. 

Zdjęcie główne: Maria Orlova/ pexels.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej