Żyj zdrowo

Czy osoby, które uprawiają sport mają bardziej udane życie seksualne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
sport

Aktywność fizyczna ma wiele korzyści zdrowotnych. Okazuje się, że osoby, które regularnie uprawiają sport mają również większą satysfakcję ze swojego życia seksualnego. Bieganie, pływanie czy inny rodzaje treningów poprawia świadomość naszego ciała, tym samym może zwiększyć poziom libido. Przeczytaj, jakie są pozostałe zalety uprawiania sportu, które pomagają utrzymać żar namiętności w sypialni.

Satysfakcjonujące życie seksualne jest ważnym czynnikiem, który pomaga budować bliską, opartą na zaufaniu relację. Wiele par z biegiem lat uprawia coraz mniej seksu, skarżąc się na brak czasu, obecność dzieci czy brak ochoty na zbliżenia. Uczęszczanie na siłownię czy inny rodzaj aktywności fizycznej może być fantastycznym sposobem na zwiększenie zainteresowania współżyciem z partnerką lub partnerem. Jaki wpływ ma aktywność fizyczna na udane życie seksualne?

Dlaczego sport poprawia jakość życia seksualnego?

Wyjaśnienie tego zjawiska jest dość proste. Aktywność fizyczna sprawia, że czujemy się mniej zestresowani, a niektóre formy treningów są wręcz relaksujące. Wysiłek pomaga nam w zmaganiach z codziennymi problemami, lękami oraz piętrzącymi się obowiązkami. Bycie w stresie nie jest czynnikiem sprzyjającym zbliżeniom i spędzaniu beztroskiego czasu z ukochaną osobą. Sport znakomicie redukuje stres, zmniejsza napięcie w ciele oraz rewelacyjnie dotlenia organizm. Człowiek w takim stanie ma większą ochotę do inicjowania seksu.

Regularny ruch sprawia, że mamy więcej życiowej energii i zamiast spędzać czas w domu przed telewizorem chętniej znajdujemy czas na uprawianie seksu. Ponadto, kiedy mamy kondycje nasze ciało może pozwolić sobie na więcej. Tym samym możemy testować nowe pozycje seksualne czy po prostu czerpać większą przyjemność ze współżycia. Jakość seksu poprawić może również otwartość i testowanie nowych rozwiązań.

Warto wspomnieć również o tym, że osoby które są aktywne zazwyczaj lepiej czują się w swoim ciele. Zwiększona atrakcyjność fizyczna sprawia, że bez kompleksów możemy cieszyć się zbliżeniami. Atmosferę w sypialni podgrzać może założenie erotycznej bielizny.

Zdjęcie główne: Chevanon Photography/ pexels.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej