Jedz zdrowo

Catering dietetyczny – czy warto?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Fot. logan jeffrey/Unsplash.com

Z tzw. diety pudełkowej korzystają gwiazdy, ale również osoby zapracowane, które jedzą w biegu. By pośpiech nie wpłynął na sylwetkę oraz nasze samopoczucie, warto zainteresować się cateringiem dietetycznym. Sprawdź koniecznie jego wady i zalety. 

Zalety cateringu dietetycznego

1. Oszczędność czasu

Niestety gotowanie i przygotowywanie zdrowych potraw i przekąsek zajmuje dość dużo czasu. Mając dzieci lub pracując, nie jesteśmy w stanie codziennie przygotowywać wartościowych posiłków. Jeśli chcesz mieć więcej czasu na inne aktywności, np. trening, warto zdecydować się na catering dietetyczny. Codziennie do naszych drzwi będzie pukać kurier z jedzeniem na cały dzień, dzięki czemu nie będziemy martwić się o gotowanie czy zakupy.

2. Zbilansowana dieta

Posiłki z cateringu dostarczają naszemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych –  mamy więc pewność, że zabraknie nam witamin i minerałów. Przed zamówieniem cateringu przeprowadzany jest wywiad, w którym trzeba podać aktywność, masę ciała oraz wzrost. Na jego podstawie dietetyk przygotowuje jadłospis dopasowany do naszych potrzeb. Co ważne, możemy zamieniać posiłki lub prosić o eliminację produktów, na które jesteśmy uczuleni. To zdrowy sposób na odżywianie i zachowanie smukłej sylwetki.

3. Smaczne i zróżnicowane potrawy

Każda firma dietetyczna, która zajmuje się cateringiem, stara się, by nawet dieta niskowęglowodanowa była smaczna i sycąca. Na śniadania czekają na nas pyszne pełnoziarniste tosty, kolorowe owsianki, czy też sałatki. Można wybrać opcję dla osób ćwiczących na siłowni, wegan, wegetarian oraz tych z nietolerancjami pokarmowymi. Eliminacja składników nie sprawi jednak, że posiłki staną się mdłe. Kucharze zajmujący się dietami starają się, by każdy posiłek był nie tylko pełnowartościowy, ale przede wszystkim smaczny!

4. Dostawy w wybrane dni

W cateringu dietetycznym możemy bez problemu wybrać konkretne dni, w których chcemy korzystać z dostaw. Jeśli wyjeżdżamy na urlop, bądź chcemy samodzielnie przygotowywać posiłki, wtedy zaznaczamy te dni w kalendarzu. Elastyczność sprawia, że to my decydujemy o tym, kiedy kurier dostarczy nam jedzenie. 

Wady cateringu dietetycznego

1. Wysoka cena

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taką wygodę – koszt jednego dnia cateringu przy pięciu posiłkach dziennie sięga nawet 150 zł. W pakiecie jest nieco taniej, jednak nadal jest to wysoka cena. Obiady domowe będą znacznie tańsze, ponieważ nie musimy dopłacać za codzienne dostawy. Aby zaoszczędzić, możemy polować na promocje lub zdecydować się jedynie na catering w dni pracujące. W weekend warto przygotować sobie zdrowy posiłek samodzielnie. Cena takiej usługi spadnie wtedy o około 500 zł.

2. Brak możliwości dowozu w niektóre miejsca

Jeśli mieszkasz daleko od miasta, koszt dostawy cateringu może znacznie wzrosnąć lub taka usługa będzie po prostu niedostępna. Zanim zapłacimy za cały pakiet diety na miesiąc, koniecznie trzeba sprawdzić, czy kurier będzie w stanie dojechać z naszym zamówieniem pod wskazany adres.

3. Sztywne godziny dostaw

Posiłki są rozwożone od godziny 6 do 10 bez możliwości ich zmiany. Dzieje się tak, ponieważ w cateringu dietetycznym zawarte są także śniadania. Będzie to utrudnienie dla osób, które pracują na drugą zmianę.

4. Brak możliwości wybrania posiłków

W cateringu dietetycznym nie możemy dowolnie wybierać sobie posiłków. Do wyboru mamy 3 lub 5 posiłków, więc dowożenie samych śniadań lub obiadów niestety nie wchodzi w grę. Jeśli obiady lub kolacje przygotowujesz samodzielnie, możesz wybrać opcję 3 posiłków dziennie, która jest nieco tańsza.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej