Trening na trampolinie – jakie może dać efekty?

Zajęcia
Kinga Sobczak
Trening na trampolinie – jakie może dać efekty?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trampolina kojarzona jest głównie jako forma zabawy dla dzieci, ale może być też świetnym treningiem dla każdego, kto chce zadbać o wygląd swojej sylwetki. Nie jesteś pewna, czy ta forma ćwiczeń jest dla Ciebie? Zobacz, jakie efekty może dać trening na trampolinie!

Ćwiczenia z użyciem trampoliny od kilku lat stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego – oprócz możliwości poprawy kondycji i sylwetki, taki trening to duża dawka radości i dla dzieci, i dla dorosłych. Możesz zdecydować się na zakup własnej trampoliny i ćwiczenia w domu, jednak w wielu miejscach w Polsce można znaleźć specjalne parki trampolin, gdzie możliwości treningu i zabawy jest naprawdę dużo. Przykładem tego jest jumpplanet.pl. Lepiej zacząć właśnie od takiego treningu, żeby sprawdzić, czy to na pewno coś dla Ciebie.

Zalety i efekty trampoliny

Ćwiczenia na trampolinie pomogą Ci ujędrnić pośladki, a także wzmocnić mięśnie brzucha i nóg.  Jeżeli się odchudzasz, trening na trampolinie jest dla Ciebie, bo przyspiesza przemianę materii, przyczynia się też do uwalniania toksyn z naszego organizmu. Wspomaga też stymulowanie procesów trawiennych.

Trening na trampolinie to też dobry trening cardio, może usprawnić Twoje krążenie. Godzinny trening na trampolinie daje efekty prawie 3 razy większe, niż tyle samo trwający jogging!

Jeżeli zdecydujesz się na ćwiczenia i będziesz wykonywać je regularnie, trening może sprawić, że:

·         szybciej utracisz kilogramy i tkankę tłuszczową

·         poprawi się Twoja koordynacja ruchowa

·         wzmocnią się Twoje mięśnie i stawy

·         wymodelujesz sylwetkę

·         poprawi się Twoje samopoczucie

·         wymodelujesz konkretne partie ciała

·         poprawi się Twoja postawa

·         zredukujesz cellulit

·         poprawisz elastyczność i jędrność skóry

·         dotlenisz organizm

·         poprawi się Twoja równowaga

·         wzmocnisz serce.

Widzisz więc, że oprócz poprawy Twojego wyglądu, trening na trampolinie może poprawić jakość Twojego zdrowia. Zdarza się, że takie ćwiczenia zalecane są osobom, które wymagają rehabilitacji. Mogą być stosowane przez osoby, które wymagają takiej rehabilitacji po problemach z mięśniem sercowym.  Plusem takiego treningu jest też to, że nie obciąża zbytnio kręgosłupa.

Jeśli zastanawiasz się, czy trening na trampolinie jest dla Ciebie, zapytaj instruktora, czy nie widzi przeciwskazań, żebyś mogła ćwiczyć w ten sposób. Najczęściej jednak głównymi powodami, przez które nie powinno się ćwiczyć na trampolinie są różne schorzenia, np. problemy ze stawami, choroby kości czy choroby układu krążenia.

Jak w każdym innym sporcie, ważne jest, żeby pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce i o dobraniu ćwiczeń do naszej kondycji. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zajęcia z instruktorem, on z pewnością dopilnuje, żeby wszystko przebiegło tak, jak należy.

Nie musisz ćwiczyć sama

Bardzo dużym plusem treningów w parkach trampolin jest to, że nie wykonujesz ich sama. Nie dość, że nad przebiegiem ćwiczeń czuwa trener, to możesz wybrać się na trening z kimś bliskim – z przyjaciółką, z siostrą czy z mamą.

Trampolina dobra też dla dzieci

Parki trampolin posiadają szeroką ofertę ćwiczeń dla dzieci. Podczas zajęć z trenerem, dziecko nie dość, że poprawi swoją kondycję fizyczną, to jeszcze wzmocni równowagę i koncentrację. Dzieci mają możliwość ćwiczeń akrobatycznych i fitnessu. Organizowane też są specjalne zajęcia wychowania fizycznego dla najmłodszych.

Jak widzisz, trening na trampolinie niesie za sobą szereg pozytywnych efektów – zarówno pod względem zdrowotnym, jak i fizycznym. Przede wszystkim jednak to duża dawka radości i pozytywnej energii. Po takim treningu pewnie będziesz zmęczona, ale i szczęśliwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
/
Jak praktyka mindfulness może wpływać na wybór zdrowej diety?
Dowiedz się, jak techniki mindfulness mogą wspierać zdrowe wybory żywieniowe. Ta praktyka pomaga w uważności na co jemy, co może prowadzić do zdrowszych decyzji dietetycznych.
Polecamy