Jazda na rolkach – zdziwisz się, jak bardzo wpływa na ciało i psychikę

Zajęcia
Wiktoria Florek
Jazda na rolkach – zdziwisz się, jak bardzo wpływa na ciało i psychikę
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród niezwykle ciekawych, wpływających na wiele rzeczy sportów wyróżnić można jazdę na rolkach. Już po miesiącu praktyki poczuć możemy pozytywny wpływ zarówno na ciało, jak i na psychikę.

Co daje jazda na rolkach?

Jazda na rolkach z pewnością jest zajęciem, które przyniesie wiele pozytywnych rezultatów. Przede wszystkim zauważyć można szereg korzyści zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. W przypadku naszego ciała zauważyć możemy m.in. realne zgubienie zbędnych kilogramów. Już godzinna jazda na rolkach oznacza spalenie od 600 kcal do 700 kcal, a zatem regularne podejmowanie się tej aktywności wyraźnie przyśpieszy nasze tempo odchudzania. Będzie to szczególnie widoczne w przypadku nóg, brzucha i pośladków. W tym celu zaleca się regularne trenowanie co najmniej 3 razy w tygodniu, a każdy taki trening powinien trwać co najmniej 40 minut. W parze ze zrzuceniem zbędnych kilogramów idzie również redukcja cellulitu. Jest to szczególnie widoczne, jeśli trening wzbogacimy o odpowiednią dietę.

Kształtowanie mięśni a jazda na rolkach

Jazdę na rolkach wyróżnia to, że podczas tej aktywności rzeczywiście działają wszystkie mięśnie. Choć najbardziej pracują uda i pośladki, ukształtowanie się mięśni dotyczyć będzie wszystkich partii ciała. Przede wszystkim zauważalne będzie podniesienie się i zaokrąglenie pośladków. Z kolei uda będą smuklejsze i lepiej napięte. Oprócz tego jazda na rolkach wyraźnie wspomoże rzeźbienie mięśni brzucha, rąk i pleców. Warto przy tym zaznaczyć, że wzmocnienie mięśni pleców dotyczyć będzie partii blisko kręgosłupa i wyraźnie zmniejszy dolegliwości bólowe towarzyszące osobom mającym siedzącą lub stojącą pracę. Podczas jazdy na rolkach poprawimy również koordynację ruchową, co z pewnością przyda się nam na co dzień.

Wzmocnienie serca i dotlenienie organizmu

Poprzez jazdę na rolkach nie tylko poprawimy wygląd naszego ciała, ale i zadbamy o niezwykle ważne organy wewnętrzne. Przede wszystkim jest to aktywność aerobowa, która doskonale będzie wpływać na pracę naszego serca. Regularna jazda na rolkach wzmocni mięsień sercowy, a także usprawni działanie całego układu krwionośnego. To zaś oznaczać będzie wyraźnie niższe ryzyko wystąpienia chorób serca, a my sami będziemy odczuwać większy zastrzyk energii każdego dnia. Wzmocnienie układu krwionośnego wiąże się z lepszym dotlenieniem organizmu, to zaś znakomicie łączy się z tym, że jest to sport uprawiany właśnie na świeżym powietrzu. W efekcie zadbamy o to, aby do wszystkich tkanek lepiej docierał tlen. W ten sposób poprawimy funkcjonowanie mózgu, a także przemianę materii. Rolki zagwarantują nam nie tylko lepszy wygląd ciała, ale i dodatkowy zastrzyk energii oraz znacząco lepszą pamięć.

Jak jazda na rolkach wspomaga naszą psychikę?

Jak już zostało to wspomniane, jazda na rolkach pozytywnie wpływa również na naszą kondycję psychiczną. Jest to przede wszystkim odprężająca aktywność, która wymaga od nas konkretnych działań zachęcających organizm do wytwarzania pokaźnych ilości hormonów szczęścia. Dzięki dopaminie, endorfinom oraz serotoninie wyraźnie poczujemy się bardzo szczęśliwi. Tym samym jazda na rolkach jest znakomitą kuracją antystresową. Podczas tej aktywności fizycznej z powodzeniem zapomnimy o znojach codzienności i choć na czas treningu skupimy się na przyjemnych, odprężających działaniach. Dzięki praktykowaniu jazdy na rolkach zwiększymy również naszą pewność siebie, co będzie szło w parze ze zdobywaniem nowych umiejętności oraz poprawą stanu naszego organizmu. Jest to aktywność, którą możemy wykonywać w towarzystwie, co również poprawi nasze samopoczucie i zachęci do spędzania czasu z najbliższymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co się dzieje z naszym ciałem, gdy odstawimy cukier, sól czy nabiał?
/
Co się dzieje z naszym ciałem, gdy odstawimy cukier, sól czy nabiał?
Nie od dziś wiadomo, że są produkty mniej i bardziej zdrowe. Dietetycy przestrzegają przed nadmiernym spożyciem soli, cukru i nabiału.
Polecamy