Be fit Zajęcia

Poznaj korzyści, jakie daje skakanie na skakance

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wesual Click/unsplash.com

Skakanie na skakance to nie tylko rozrywka z dziecięcych lat. Coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie skakania przez linkę. Ćwiczenia na skakance wpływają na całe ciało, poprawiają kondycję, a także są świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Do tego znakomicie wpływają na wygląd i budowanie mięśni w obszarze brzucha, pośladków, ramion i nóg. To co, może skakanka?

Dlaczego warto skakać na skakance?

Skakanka cieszy się coraz większą popularnością w świecie fitnessu. Są nawet specjalne zajęcia, podczas których wszyscy skaczą razem na skakankach, dodając do tego różne tempo i figury. Regularne ćwiczenia na tym sprzęcie dają wspaniałe rezultaty, a do tego możesz z niej korzystać nawet przy niewielkim metrażu mieszkania, w którym nie zmieści się inne urządzenie wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej. Rytmiczne i dosyć szybkie skoki na skakance wspomagają takie partie jak pośladki, ramiona i brzuch, a także nogi. A do tego z pewnością spalisz całą masę kalorii.

Dane, które zostały zebrane na podstawie wykonywanych ćwiczeń z wykorzystaniem skakanki, mówią same za siebie.

Zacznijmy od tego, ile kalorii możemy spalić przez pół godziny skakania na skakance. I uwaga, ta wartość jest zawrotna, a mianowicie aż 400 kcal! To ogromna ilość jak na 30 minut ćwiczeń!

Warto także wspomnieć o tym, że ciało staje się gibkie i bardziej sprężyste, a kondycja jest wyraźnie lepsza.

Skakanka poprawia również sprawność nóg. Wyraźnie wzmacnia mięśnie w tym obszarze, a w szczególności łydki. Do tego przyczynia się do uniesienia pośladków oraz ujędrnienia ramion i brzucha.

Kolejną ważną kwestią jest zaangażowanie w ćwiczenia wszystkich mięśni w newralgicznej partii brzucha. Wówczas staje się on płaski i bardziej ponętny. Wiele osób wspomina także o osiągnięciu lepszej równowagi, która pomaga w wykonywaniu innych sportów.

Ćwiczenia na skakance warto wykonywać przed treningiem. Wspaniale rozgrzewają ciało i sprawiają, że staje się ono w pełni przygotowane do treningu siłowego.

Jedną z najważniejszych kwestii jest poprawa elastyczności stawów oraz zwiększenie ogólnej sprawności ciała. Dzięki temu unikniesz kontuzji podczas uprawiania innych sportów.

W jakiś sposób prawidłowo skakać na skakance?

Warto wybrać model skakanki wykonany ze skóry, który jest trwalszy, lepiej sprawdza się podczas szybkich skoków, a do tego nie plącze się tak jak linki z innych materiałów. Zanim rozpoczniesz trening, rozgrzej ciało. Możesz się nawet porozciągać. Najlepiej postawić na podstawowe ćwiczenia w obszarze ramion, nadgarstków i kolan.

Po przygotowaniu ciała do skoków rozpocznij ćwiczenia. Na początku narzuć sobie delikatne, dosyć wolne tempo, które należy zwiększać. Ważne jest także to, aby skakać jedynie na palcach, a nie na całych nogach. Dopiero gdy nabierzesz wprawy, dokładaj kolejne figury, bieg w miejscu, ósemki, czy dobrze znane podskoki na jednej nodze. Codzienne ćwiczenia jedynie po 15 minut w szybki i skuteczny sposób pomogą Ci wyszczuplić nogi i sprawić, że Twój brzuch będzie płaski i umięśniony.

Pamiętaj jednak, żeby unikać tego typu ćwiczeń, gdy masz kontuzję kolana lub kostki, bo Twój stan może się pogorszyć.

Zdj. główne: Wesual Click/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej