Be fit Porady

Jak zmotywować się do ćwiczeń w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jonathan Borba/unsplash.com

Ćwiczenia w domu to doskonały pomysł na wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego życia, zwłaszcza jesienią i zimą. Jednak jak sprawić, że będzie nam się chciało wyciągnąć matę, przygotować hantle i przebrać w strój sportowy? Oto kilka sposobów, które pomogą Ci znaleźć motywację do aktywności fizycznych we własnym domu!

Ćwiczenia w domu – idealna aktywność jesienią

Nie każdy ma czas lub środki finansowe, które umożliwiają mu ćwiczenia na siłowni czy basenie. Oczywiście nie ma co rezygnować wówczas z aktywności fizycznych! Wystarczy po prostu znaleźć na to idealny sposób. Wspaniale sprawdzą się ćwiczenia w domu! Jednak, aby rozpocząć tę przygodę z aktywnością, należy odpowiednio się zmotywować, zwłaszcza jeśli robisz to w pojedynkę. Jest na to na szczęście kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko znajdziesz chęć do działania. Do tego gwarantujemy, że w mig dostrzeżesz efekty, a także pokochasz taką aktywność w zaciszu własnego domu!

Rozpisz plan działania

Podstawą dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami, jest rozpisanie odpowiedniego planu. Zatem zastanów się, jaki masz cel. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wyrobić mięśnie w odpowiedniej partii lub zrzucić zbędne kilogramy, warto znaleźć serię ćwiczeń, która pozwoli Ci osiągnąć założony cel. Warto zapisać sobie zatem nie tylko dni, podczas których będziesz ćwiczyć, ale również wpisać czas, który na nie przeznaczysz. Wystarczy wygospodarować 3-4 dni w tygodniu po około godzinę. Oczywiście w tym czasie trzeba naprawdę sumiennie pracować, aby efekty pojawiły się jak najszybciej. Warto także wspomnieć, że wystarczą dwa tygodnie, aby kompletnie oszaleć na punkcie aktywności w domu! Do tego jeśli pracujesz w domu i z reguły siedzisz przy komputerze, należy pamiętać o tym, aby się rozciągać i dbać o zdrowy kręgosłup. Dzięki temu zachowasz sprawność i zdrowie przez długi czas. Pamiętaj także, aby odhaczać sobie wszystkie wykonane ćwiczenia w kalendarzu, to z pewnością zmotywuje Cię do działania.

Plan treningowy to podstawa

Bardzo istotny jest także odpowiedni plan. W zależności o tego, jakie efekty chcesz uzyskać, należy dobrać do tego właściwe ćwiczenia. W sieci znajdziesz masę porad w tym zakresie. Warto je ze sobą przeplatać. Jeśli danego dnia skupisz się  na nogach, należy dobrać do nich ćwiczenia  na brzuch lub pośladki. Do tego nie zapomnij o rozciąganiu, zarówno przed, jak i po zajęciach. Ważne są także ćwiczenia cardio, które pozwolą Ci zbudować kondycję i zrzucić nadmierne kilogramy. Odpowiednio rozpisany plan działania zaowocuje większą motywacją do ćwiczeń w domu.

Uwieczniaj postępy

Bardzo ważną kwestią, która znacząco wpłynie na naszą motywację, są postępy w ćwiczeniach. W tym celu należy robić zdjęcia i mierzyć się oraz ważyć. Możesz w tym celu założyć specjalny zeszyt i zapisywać efekty swojej pracy. Zobaczysz, że już po dwóch tygodniach zauważysz, jak bardzo zmieni się Twoje ciało. Stanie się ono wówczas smuklejsze i jędrniejsze. Do tego pozytywnie zadziała również na głowę. Gwarantujemy, że nabierzesz chęci do życia, a ćwiczenia w domu bardzo szybko wejdą Ci w krew!

Zdj. główne: Jonathan Borba/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć

Przeczytaj więcej