Ćwiczenia

Najskuteczniejsze ćwiczenia na talię osy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Fot. Karolina Grabowska/Pexels.com

Talia osy to marzenie niejednej kobiety. Jak ją osiągnąć? Wystarczy regularnie wykonywać poniższy zestaw ćwiczeń! Ładne wcięcie w talii po upływie kilku tygodni treningów gwarantowane!

Czy każda kobieta może mieć talię osy?

Talia osy nazywana jest również wąską talią lub wcięciem w talii. Niektóre kobiety rodzą się z taką budową sylwetki i nie muszą starać się o jej uzyskanie specjalnym treningiem. Pozostałe powinny zadbać o regularne wykonywanie ćwiczeń ukierunkowanych na budowę stosownych proporcji sylwetki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że część osób posiada predyspozycje do wcięcia w talii. U pewnej grupy kobiet rzeźbienie talii nie będzie sprawiać większych problemów, u innych zajmie natomiast nieco więcej czasu.

Sprawdzone ćwiczenia na smukłą talię

Aby uzyskać talię osy, 3 razy w tygodniu należy wykonywać zaproponowane poniżej ćwiczenia. 

Podskoki

Pierwszym z nich są podskoki, nazywane również twistami. Ćwiczenie to polega na tym, że stajemy na lekko ugiętych nogach i zginamy ręce w łokciach. Podskakując, skręcamy nogi i biodra w jedną stronę, tułów – w drugą. Wykonujemy 20 powtórzeń w 3-4 seriach. 

Skłony do boku

Kolejne godne polecenia ćwiczenie to skłony do boku. Stajemy ze skrzyżowanymi nogami. Prawą rękę opieramy na biodrze, a lewą – unosimy nad głowę. Wykonujemy 30 skłonów w prawo, a później 30 w lewo. Wykonujemy 3-4 serie. 

Przenoszenie nóg

Aby wyrzeźbić wcięcie w talii, warto regularnie wykonywać także przenoszenie nóg. Na czym polega to ćwiczenie? Kładziemy się na plecach, ręce splatamy na karku i unosimy zgięte nogi. Powoli przenosimy je na prawą stronę, stopniowo zbliżając kolana w kierunku podłogi i unosząc skierowaną w lewą stronę głowę. Następnie zmieniamy stronę. Wykonujemy 10 powtórzeń w 3-4 seriach. 

Brzuszki

Kobiety, których marzeniem jest smukła talia, do codziennego planu treningowego powinny włączyć również brzuszki z rozłożonymi kolanami. Jak wygląda to ćwiczenie? Kładziemy się na macie, uginamy nogi w kolanach, łączymy pięty i rozkładamy kolana na boki. Zaczynamy wykonywać brzuszki, odrywając łopatki od maty. Głowa powinna stanowić przedłużenie kręgosłupa. Broda nie może natomiast zbliżać się zbytnio do mostka. 

Sięganie pięt w leżeniu 

Talię wyrzeźbić pomoże również ćwiczenie, jakim jest sięganie do pięt w leżeniu. Na czym ono polega? Kładziemy się na macie z ugiętymi kolanami i sięgamy raz do jednej, raz do drugiej pięty, wracając do centrum po każdym powtórzeniu. W tym ćwiczeniu najważniejsze jest to, aby poruszał się wyłącznie tułów, a biodra leżały nieruchomo na macie. 

Unoszenie bioder

Godnym polecenia ćwiczeniem na szczupłą talię jest także unoszenie bioder. Jak je wykonać? Kładziemy się na macie z uniesionymi, lekko ugiętymi nogami. Ręce rozkładamy na boki i dociskamy dłonie to podłogi. Podnosimy biodra, następnie powoli je opuszczamy. 

Russian twist

Kolejnym ćwiczeniem, z którym powinna się zapoznać każda kobieta marząca o talii osy, jest russian twist. Polega ono na tym, że siadamy na podłodze, mocno napinamy mięśnie brzucha i lekko odchylamy tułów do tyłu. Unosimy nogi nad ziemię i zginamy w kolanach pod kątem prostym, w tak isposób, by łydki znajdowały się w pozcji równoległej do podłoża. Wykonujemy skręt tułowia, dotykając dłońmi podłogi. Następnie skręcamy talię w drugą stronę i ponownie dotykamy ziemi. Wykonujemy 10 powtórzeń.

Plan treningowy na smukłą talię

Jak uzyskać talię osy? Poza wymienionymi powyżej ćwiczeniami warto wykonywać również długotrwały trening wytrzymałościowy o średniej intensywności. To sprawdzony sposób na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Obejmować może on na przykład jazdę na rowerku stacjonarnym lub jogging. Taki trening powinien trwać około 30 minut, a ćwiczenia na talię – 15 minut. Jest to o tyle ważne, że nasz organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową dopiero po około 20-30 minutach.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej