Bieganie w ciąży – czy jest bezpieczne dla matki i dziecka?

Be fit
Tekst Sponsorowany
Bieganie w ciąży – czy jest bezpieczne dla matki i dziecka?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli twoja ciąża przebiega prawidłowo to z pewnością zastanawiasz się nad tym, czy mogłabyś już w jej trakcie wrócić do uprawiania aktywności fizycznej takiej, jak bieganie. Czy będąc w ciąży można biegać a może lepiej wybrać inny rodzaj aktywności? W jakich przypadkach należy skonsultować się z ginekologiem? Jak bieganie wpływa na ciążę i jeżeli dostaniesz zielone światło: jak ubrać się aby nie zmarznąć, nie przegrzać się i nie uciskać brzucha?

  1. Bieganie w ciąży – czy można zacząć biegać w czasie ciąży?
  2. Czy istotna jest konsultacja z lekarzem przed podjęciem aktywności fizycznej?
  3. Jak bieganie w trakcie ciąży na nią wpływa?
  4. Bieganie, a chodzenie – czy lepsze okażą się długie spacery?
  5. Jak ubierać się chcąc biegać w ciąży?

Bieganie w ciąży – czy można zacząć biegać w czasie ciąży?

Temat biegania w ciąży jest wciąż żywy. Czy w pierwszym trymestrze można biegać? A co z drugim i trzecim trymestrem ciąży? Przede wszystkim warto wiedzieć, że w ciąży można biegać tylko jeśli nie stanowi to zagrożenia i dostanie się zielone światło od ginekologa. Ponadto, bieganie mogą uskuteczniać wyłącznie te kobiety, które biegały za nim zaszły w ciążę i mają do takiego wysiłku odpowiednią kondycję. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną to przyszłym mamom zaleca się raczej lżejsze ćwiczenia.

Czy istotna jest konsultacja z lekarzem przed podjęciem aktywności fizycznej?

Jak z konsultacjami z lekarzem ginekologiem? Czy trzeba pójść na wizytę, aby dostać zielone światło do biegania bądź uprawiania dowolnej innej aktywności fizycznej? Nawet jeżeli od zawsze byłaś fanką aktywności, lubiłaś biegać lub jeździć na rowerze lub rolkach, to zdecydowanie warto jest udać się do ginekologa i zapytać  go o zdanie, czy bieganie w trakcie ciąży będzie dla ciebie i dziecka bezpieczne. W ten sposób upewnisz się, że nie podejmujesz działania, które może być dla ciebie niebezpieczne.

Jak bieganie w trakcie ciąży na nią wpływa?

Bieganie w ciąży może pozytywnie wpłynąć przede wszystkim na psychikę kobiety – szczególnie takiej, która od zawsze lubiła aktywność fizyczną i ciągle była w ruchu. Ciąża nie jest chorobą, ale warto mieć świadomość, że jest to czas odbiegający od normy. Nie warto więc zbyt mocno wysilać się i próbować polepszać swój czas czy swoje wyniki. Próba wejścia na wyższy poziom w bieganiu czy w dowolnej innej dyscyplinie może poczekać, ponieważ w czasie ciąży możesz zrobić krzywdę sobie lub dziecku.

Bieganie a chodzenie – czy lepsze okażą się długie spacery?

Zwiększona masa ciała w trakcie ciąży może spowodować szybkie męczenie, problemy ze stopami czy też problemy z oddychaniem. Warto więc tempo biegu dostosować do swojej kondycji. Jeżeli nie możesz biegać, to lepszym rozwiązaniem mogą okazać się spacery – nie tylko te szybkie, ale również te wolniejsze. Nawet jeżeli lekarz dał ci zielone światło do biegania, to pamiętaj, że twoja kondycja w czasie ciąży z każdym miesiącem się zmienia. Nie staraj się więc za wszelką cenę udowadniać sobie, że nadal jesteś w stanie biegać szybko dalekie dystanse.

Jak ubierać się chcąc biegać w ciąży?

Odzież damska sportowa – jaką powinno się nosić w trakcie ciąży? Przede wszystkim twoje ubranie powinno być komfortowe i nie uciskać brzucha. Buty do biegania  powinny być przede wszystkim wygodne, twoja stopa nie powinna się w nich ślizgać. Gdzie najlepiej jest kupować odzież sportową dla kobiet w ciąży? Internet może okazać się bardzo dobrym miejscem – w takich sklepach, jak sport-shop.pl znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebować.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik: Jak prawidłowo wybrać i stosować lampy, żele i pędzle do stylizacji paznokci
/
Poradnik: Jak prawidłowo wybrać i stosować lampy, żele i pędzle do stylizacji paznokci
Zdobądź wskazówki, jak wybierać i stosować różne narzędzia do stylizacji paznokci takie jak lampy, żele i pędzle. Dowiedz się o strategiach, które pomogą Ci uzyskać profesjonalne rezultaty w domu.
Polecamy