Be fashionable Na trening

Ratunek w upalne dni? Chłodząca bielizna

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bielizna termoaktywna cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Używana przede wszystkim w okresie zimowym, jest świetną alternatywą dla kilku warstw swetrów. Chcesz ulżyć sobie podczas upalnych dni? Dowiedz się, czym jest chłodząca bielizna!

Wbrew wszelkim domysłom bielizna w tym kontekście nie oznacza biustonosza czy fig damskich. To bluzki z długim lub krótkim rękawem oraz getry, wykonane ze specjalnej oddychającej tkaniny. Dlaczego warto zainwestować w bieliznę chłodzącą? 

Bielizna termoaktywna na upalne dni

Bielizna termoaktywna to ubranie, które powinno nakładać się bezpośrednio na ciało, jako pierwszą warstwę. Tego typu bluzki czy getry mają za zadanie w krótkim czasie odprowadzić wilgoć na zewnątrz. To właśnie w pierwszej warstwie ubrania pot odparowuje lub przekazywany jest do kolejnej warstwy, jeśli na bieliznę termoaktywną włożyliśmy kolejne ubranie.

Chłodząca bielizna termoaktywna nazywana jest taką dlatego, że pozwala oddychać skórze w prawidłowy sposób, co daje efekt chłodzenia. O wiele wygodniej będzie wykonać trening w koszulce tego typu niż z gołym torsem. Taka bielizna sprawia, że skóra nie jest mokra, a bezszwowy materiał nie wywołuje dyskomfortu podczas treningu. Ponadto, ubrania chłodzące wykonane są z materiałów antybakteryjnych i antyalergicznych, dzięki czemu podczas upałów nie doskwierają nam „przykre zapachy”.

Zdjęcie główne: Alexandr Podvalny/pexels.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej