Na co dzień

Dlaczego warto wybierać biżuterię artystyczną?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Edgar Soto/unsplash.com

Biżuteria artystyczna to piękna i niepowtarzalna ozdoba. Jest ona wykonywana ręcznie, a często także na specjalne życzenie klienta. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Co dokładnie wyróżnia biżuterię artystyczną na tle innych dodatków biżuteryjnych? Poznaj wszystkie zalety biżuterii artystycznej!

Pragniesz mieć biżuterię, która będzie absolutnie wyjątkowa oraz będzie w pełni oddawać Twój charakter? Możesz zdecydować się na piękną, wykonywaną ręcznie biżuterię artystyczną. Dowiedz się, dlaczego warto!

Co wyróżnia biżuterię artystyczną?

Ręcznie wykonywana biżuteria artystyczna z całą pewnością wyróżnia się na tle innych. Każdy nawet najmniejszy element biżuteryjny jest wyjątkowy i w pełni oddaje charakter właściciela. Możesz mieć pewność, że jeśli założysz swój komplet biżuterii artystycznej, będziesz jedyną kobietą na świecie noszącą taką biżuterię. 

Co więcej, biżuteria artystyczna jest dopasowana do właściciela także pod względem rozmiaru. W większości przypadków jest ona wykonywana na zamówienie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje pierścionki, naszyjniki lub bransoletki nie będą ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne.

Ogromną zaletą biżuterii artystycznej jest również jej wyjątkowa trwałość. Jakość zastosowanych do jej stworzenia materiałów jest bardzo wysoka, dlatego też możesz mieć pewność, że będzie to ozdoba na lata. Artyści i rzemieślnicy wykonujący biżuterię hand made przykładają ogromną wagę do każdego najmniejszego detalu, abyś mogła cieszyć się pięknymi ozdobami najwyższej jakości.

Kamienie szlachetne

Częstym materiałem wykorzystywanym do tworzenia biżuterii artystycznej są bez wątpienia kamienie szlachetne. Są one nie tylko pięknym, ale także symbolicznym dodatkiem biżuteryjnym, w którym z pewnością zakocha się każda kobieta. 

Akwamaryn

Jednym z piękniejszych i ciekawszych kamieni wykorzystywanych przez artystów jest akwamaryn. Ten kamień o jasnym odcieniu niebieskiego pięknie komponuje się ze srebrem oraz białym złotem. Jest to więc idealna propozycja dla wszystkich pań o zimnym typie urody. Ponadto kamień ten jest także symbolem miłości przynoszącym szczęście w małżeństwie.  

Perydot

Perydot to natomiast piękny kamień o jasnooliwkowym odcieniu – doskonale prezentuje się on na opalonej skórze. Jest to bardzo rzadko występujący minerał, który nazywany jest także wieczornym szmaragdem. Co więcej, niektóre minerały wykazują efekt kociego oka lub asteryzm.

Oliwin

Pięknym minerałem, który doskonale sprawdza się jako element biżuterii artystycznej jest oliwin. Często jest on komponowany z innymi minerałami. Warto także zauważyć, że oliwin uznawany jest za szczęśliwy i przyjazny kamień. Symbolizuje sławę i godność, ale jest również uważany za patrona uzdrowicieli.

Zdj. główne: Edgar Soto/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej