Be beauty

Podpatrzyłyśmy na Instagramie, jak wyglądają najlepsze fryzury na trening

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
fryzura na trening

W czasie ćwiczeń nic nie powinno nas rozpraszać. Panie, które regularnie trenują potwierdzą, jak irytujące są włosy wpadające w oczy podczas wykonywania ćwiczeń. Jaką fryzurę najlepiej wybrać przygotowując się do wyjścia na siłownię czy na zajęcia tańca? Podpowiadamy, które stylizacje fryzur sprawdzą się nawet w czasie zadań specjalnych!

Wiele dziewczyn, które uprawia jakiś sport musi radzić sobie z przeszkadzającymi włosami. Nie trzeba od razu decydować się na radykalne kroki i obcina bujnych loków. Prostszą metodą będzie uczesanie włosów w zgrabną fryzurę, które będzie spinać wszystkie kosmyki i sprawi, że będziesz wyglądać świetnie, także w czasie wyczerpującego treningu. Wszelkiego rodzaju kucyki, warkocze, koki i upięcia są mile widziane. Czasami mały gadżet, jak odpowiednia gumka czy opaska na włosy możne pomóc nieprzejmowaniu się fryzurą w czasie aktywności fizycznej.

Jaką fryzurę wybrać na trening?

Wysoki kucyk

Kucyk zrobiony u nasady głowy to najczęstszy wybór wśród kobiet, które spędzają czas na siłowni lub zajęcia fitness. Pierwszym krokiem jest dokładne rozczesanie włosów, które należy następnie zebrać w gładki, wysoki kucyk. Dzięki tej prostej i szybkiej fryzurze włosy nie będą przeszkadzać w czasie wykonywania ćwiczeń. Przy tego typu fryzurach warto mieć mocną gumkę, która utrzyma włosy w mocnym ścisku. Zbyt słaby zacisk może sprawiać, że przy podskokach lub energicznych przysiadać kucyk będzie się rozluźniał, co może być bardzo dekoncentrujące.

Warkocz

Idealną fryzurą, zwłaszcza na intensywny trening jest splecenie jednego lub dwóch ciasnych warkoczy. Tego typu stylizacja sprawdzi się doskonale w czasie zajęć z crossfitu lub podczas treningu sztuk walki. Włosy można zapleść z tradycyjne warkocze lub zastosować tzn. „francuza”. Każda metoda jest dobra, o ile w efekcie uzyskujemy ciasno związane włosy, które nie przeszkadzają w czasie treningu. Na niektórych włosach, na przykład mocno postponowanych trudno zrobić perfekcyjny warkocz, który nie ulegnie zniszczeniu podczas ćwiczeń. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie kucyk lub kok.

Kok na trening

Jeśli nie chcesz czuć swoich włosów na karku w czasie treningu zwiąż je w stylowy kok. Wystarczy zebrać wszystkie kosmyki w kucyk, a następnie ścisnąć je gumką w luźnym koku. Aby fryzura była trwalsza można powpinać we włosy wsuwki i spinki. Niektóre panie, robiąc kok używają specjalnego wypełniacza, który nadaje fryzurze objętości i szykownego wyglądu. Pomimo, że kok na trening wykonuje się bardzo jest to praktyczna i stylowa fryzura na siłownie czy na wycieczkę rowerową.

Opaska na trening

Znakomitym sposobem na podtrzymanie włosów w czasie treningu jest założenie stylowej opaski. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza kiedy wykonujemy spokojny trening np. idziemy na sesje jogi lub spacerujemy po bieżni. Dobrze dobrana opaska nie tylko sprawia, że włosy nie wpadają nam w oczy, ale również wygląda stylowo i modnie.

Pół kucyk

Bardzo nowoczesną fryzurą, która znakomicie wygląda nie tylko na siłowni jest pół kucyk. Wykonanie tej stylizacji zajmuje dosłownie 5 minut. Wystarczy związać w luźny kucyk lub kok górną część włosów. Dolne kosmyki pozostawiamy luźno rozpuszczone. Jest to fryzura dla osób, którym nie przeszkadza, że cześć włosów nie jest związana. Może to być uciążliwe zwłaszcza przy robieniu pompek czy pozycji deski. Kiedy nasz trening wykonujemy raczej na stojąco taka stylizacja nie powinna być przeszkodą.

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com
Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej