Be beauty

Nawilżenie ciała – jak o to zadbać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nawodniona i pełna nawilżenia cera sprawia, że makijaż staje się zbędny, bo zawsze wyglądasz świeżo i promiennie. Zdrowa cera to najlepsze, co możesz sobie podarować. Droga do osiągnięcia takiego efektu wymaga jednak dużego zaangażowania i nieco wiedzy z zakresu pielęgnacji skóry. Podpowiadamy, jak skutecznie nawilżyć ciało.

Kosmetyki nawilżające do skóry  

Składnikiem aktywnie nawilżającym skórę są humektanty. Są to substancje, które przyciągają nawilżenie z powietrza i wprowadzają je w głąb komórek skóry. Nie każdy kosmetyk pozornie przeznaczony do suchej skóry będzie ją nawilżał, dlatego warto sprawdzić skład danego produktu i poszukać w nim właśnie humektantów. Nawilżające składniki to na przykład aloes, kwas hialuronowy, gliceryna, ekstrakty roślinne i ziołowe oraz miód. Kosmetyki nawilżające, takie jak sera do twarzy, mgiełki i toniki możesz kupić między innymi w internetowym sklepie jestemeko.eu. Dzięki regularnemu i przede wszystkim aktywnemu nawilżaniu skóry podczas rutyny pielęgnacyjnej, będziesz mogła szybko cieszyć się świetlistą cerą.  

Kosmetyki zapobiegające utracie nawilżenia  

Nawilżanie skóry, a zamykanie w niej nawilżenia to dwie zupełnie różne rzeczy. Składnikami nawilżającymi cerę są, jak już wspominaliśmy, humektanty. Z kolei olejki i tłuste substancje nie są w stanie nawodnić skóry, a jedynie zapobiegają jej wysuszaniu. Emolienty tworzą na skórze tłustą barierę, która skutecznie zamyka nawilżenie w skórze i zapobiega jego utracie. Sam w sobie krem czy olejek nie poradzi sobie jednak z dodaniem skórze naturalnego blasku. Stosowanie emolientów nadaj jest jednak bardzo ważne, ponieważ humektanty tylko wprowadzają nawilżenie do skóry, ale w żaden sposób nie utrwalają cząsteczek wody w organizmie. Bariera stworzona przez emolienty stworzy delikatny, ale silnie hydrofobowy film na skórze, dzięki czemu nawilżenie zostanie szczelnie domknięte w skórze. Na stronie jestemeko.eu możesz znaleźć między innymi szeroki wybór olejków i kremów do twarzy i ciała. Są to kosmetyki naturalne i przyjazne dla środowiska, często pakowane w szklane lub aluminiowe opakowania. Dzięki prostym składom możesz bez problemu łączyć takie olejki z innymi kosmetykami. Nadadzą się one również dla alergików i osoby wrażliwe na substancje często zawarte w kosmetykach. 

Pij dużo wody  

Żadna ilość gliceryny i kwasu hialuronowego nie sprawi, że Twoja skóra będzie nawilżona, jeśli Twoje ciało będzie odwodnione. Musisz dbać o swoją cerę przede wszystkim od wewnątrz. Picie dużych ilości wody, czyli od dwóch do trzech litrów na dobę, to podstawa, jeśli chcesz mieć piękną i promienną skórę. Organizm to w większości woda i bez niej nie da się funkcjonować. Kiedy wody zaczyna brakować, ciało musi ją oszczędzać, więc zaczyna zaniedbywać niekonieczne do przetrwania elementy, takie jak włosy i paznokcie, a także stan skóry. Jeśli ciało zaczyna zatrzymywać wodę dla niezbędnych organów, Twoja skóra staje się zazwyczaj sucha, matowa, ziemista, pojawiają się na niej zmarszczki i niedoskonałości. Wyrobienie w sobie nawyku picia wody jest konieczne do tego, aby cieszyć się piękną, głęboko nawilżoną cerą. Na stronie jestemeko.eu możesz kupić butelkę na wodę, która pomoże Ci pamiętać o regularnym piciu i zabierać napoje ze sobą, by zawsze mieć pod ręką coś do picia. 

Fot.: Chelsea Shapouri/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej