Be beauty

Jak wyrównać opaleniznę? Sprawdź te kilka sposobów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to idealny czas na złapanie opalenizny na cały rok! Zanim jednak zdecydujesz się na dłuższe wyjście na słońce, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu skóry. To najlepszy sposób, by opalenizna prezentowała się dobrze jak najdłużej! Przeczytaj, by poznać kosmetyki wyrównujące opaleniznę!

Spędzanie czasu na plaży czy w wodzie przy jednoczesnym upale wiąże się z powstaniem nierównej opalenizny. Nawet jeśli chronisz swoją skórę, korzystając z kremu z filtrem, jedyną gwarancję jaką dostaniesz, to to, że nie spalisz skóry. Zwykle nogi różnią się odcieniem opalenizny od brzucha, a twarz pozostaje najbardziej opalona.

Jak uzyskać równą opaleniznę?

Przed każdym urlopem warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Opalając się, podatna na zmianę jest jedynie zewnętrzna warstwa skóry, która zaczyna ciemnieć. Zanim wybierzesz się na wakacje, zadbaj o dokładny peeling całego ciała i regularnie nawilżaj je, by wzbogacić w minerały i składniki odżywcze. 

Kiedy zapomniałaś o tym, spędzając większość czasu na słońcu w ulubionych butach z wycięciem na stopy, w wyniku czego teraz masz opalony ślad na tle białej nogi, nie przejmuj się! Jest na to rada.

Usunięcie martwej warstwy naskórka jest niezbędne do uzyskania pięknej opalenizny. Skóra łuszczy się i odbudowuje co około 30 dni. Pamiętaj o regularności i wykonywaniu peelingu raz w tygodniu. Możesz korzystać z peelingów gruboziarnistych do całego ciała, jak i tych delikatniejszych, enzymatycznych, do twarzy. 

Zwróć uwagę na to, czy kosmetyk przeznaczony jest do Twojego typu cery. Nie zapominaj o każdorazowym nałożeniu filtra chroniącego przed słońcem. Stosuj te o wysokiej ochronie, szczególnie zwracając uwagę na aplikowanie kosmetyku na miejsca z tatuażami.

Krem rozjaśniający przebarwienia i podkład wyrównujący koloryt

Nierówną opaleniznę jesteś w stanie poprawić za pomocą stosowania kremów rozjaśniających. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, peeling enzymatyczny może ją podrażnić. Krem rozjaśniający stosuje się miejscowo w przypadku opalonych miejsc, by uniknąć rozjaśnienia twarzy, której promienie słoneczne nie dotknęły.

Używając kosmetyków rozjaśniających, nie licz na efekt w krótkim czasie. Zanim zauważysz wyraźną różnicę, może minąć wiele dni. Tu z pomocą przychodzi podkład kryjący, który pomoże Ci wyrównać koloryt cery. Dobierając taki podkład, kieruj się kolorem szyi, przeciągając go również poniżej żuchwy.

Krótkotrwałe rozwiązania

W ofercie sklepów kosmetycznych znajdziesz również artykuły, które przyniosą Ci szybkie rezultaty, jednak bardzo krótkotrwałe. Mowa o zmywalnych samoopalaczach, które rozpuszczają się po kąpieli. Jest to sposób na wyrównanie opalenizny w razie nagłej potrzeby.

Oprócz tego, możesz wymieszać balsam do ciała z bronzerem i aplikować na wybrane miejsce. To rozwiązanie również jest krótkoterminowe, ale świetnie się sprawdzi w sytuacji kryzysowej. Ponadto wyrównasz koloryt za pomocą opalania natryskowego, które precyzyjnie pokryje brązem nieopalone miejsca na skórze.

Poza korzystaniem z kosmetyków, pamiętaj o regularnym nawadnianiu. Wypijaj przynajmniej 2 litry wody, która nawilży Twoje ciało od wewnątrz. Jedz dużo warzyw i owoców, które w większości składają się z wody i nie zawierają wielu kalorii. Wakacje to czas dojrzewania arbuzów, pomidorów i ogórków, które skutecznie Cię nasycą i nawodnią organizm.

Przeczytaj też: https://sportygirl.pl/be-beauty/po-wakacjach-wlosy-potrzebuja-ratunku-sprawdz-jak-je-zregenerowac/

Zdjęcie główne: ROMAN ODINTSOV/pexels.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej