Be beauty

Jak oswoić eyeliner? Nasze patenty na szybkie wykonanie kreski na oku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ashley Piszek/unsplash.com

Idealnie prosta kreska na powiece sprawia, że każdy makijaż prezentuje się zachwycająco. Wiele kobiet ma jednak problem z ekspresowym wykonaniem kresek.

Przedstawiamy kilka sprawdzonych trików, które pomogą opanować Twój eyeliner!

Nie taka kreska straszna, jak ją malują!

Klasyczna czarna kreska podkreśla oko, powiększa je i sprawia, że spojrzenie jest bardziej wyraziste. Problemem przy malowaniu kresek mogą być charakterystyczne opadające powieki czy na przykład drżące dłonie. To jednak tylko pozorne przeszkody. Można je z łatwością pokonać! Dzięki naszym sprawdzonym trikom malowanie kresek może stać się przyjemne.

Wybór pierwszego eyelinera

Zaczynasz przygodę z malowaniem kresek? Musisz więc zakupić swój pierwszy eyeliner! 

Na rynku znajdziesz eyeliner płynny, we flamastrze, w kamieniu, w żelu i z pędzelkiem. Powinnaś kolejno wypróbować, który z nich najbardziej Ci odpowiada. Z doświadczenia wiemy jednak, że najlepszym dla początkujących jest ten we flamastrze. Eyeliner w pisaku jest precyzyjny i wyprofilowany w taki sposób, by ułatwiać jego użytkowanie. 

Niepewna ręka

Czy Twoja ręka drży, gdy próbujesz namalować idealną kreskę na swojej powiece? To zupełnie normalne. Niewprawiona dłoń może poruszać się, odrobinę drżeć, przez co kreska nie zawsze wyjdzie idealnie. Rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste. Przed rozpoczęciem malowania kreski spróbuj narysować wzdłuż rzęs cienką czarną linię. Będzie to granica Twojej kreski. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie pustej przestrzeni eyelinerem. Świetnie sprawdzi się tu właśnie wspomniany już eyeliner w pisaku. Oprzyj łokieć o biurko, dłoń połóż na policzku, chwyć eyeliner i namaluj kreskę idealną! 

Metoda na taśmę

To sposób dla sprytnych kobiet. Metoda z wykorzystaniem taśmy kosmetycznej to łatwy i szybki sposób na idealną kreskę na powiece. Jest to naprawdę proste rozwiązanie. Przyklej kawałek taśmy pod zewnętrznym kącikiem oka. Kolejnym krokiem jest narysowanie nad taśmą wymarzonej, idealnie prostej kreski. Następnie odklej delikatnie taśmę. I już! Gotowe! Ewentualne nierówności skorygujesz właśnie dzięki taśmie, ponieważ osadzą się one na niej, a nie na Twojej skórze. Ta metoda pozwala na malowanie nawet najcieńszych idealnych kresek.

Korektor i nitka

To lifehack, którego jeszcze wiele kobiet zupełnie nie kojarzy. Nitkę odrobinę kolorujemy naszym ulubionym korektorem. Następnie przykładamy ją od zewnętrznej strony oka i odbijamy ślad. Powstałą przy oku linię rysujemy zgodnie z naszymi preferencjami co do długości kreski i jej grubości. Ten trick jest szczególnie pomocny dla osób, które nie potrafią wykonać idealnie symetrycznych kresek.

Alternatywne rozwiązanie

Marzysz o kresce na oku, ale wciąż nie czujesz się na siłach, by ją wykonać? W codziennym makijażu możesz spróbować innego rozwiązania. Alternatywą może być wypełnienie czernią przestrzeni nad rzęsami. Możesz wykorzystać do tego miękką kredkę i pędzelek. Nie musisz nawet przedłużać swojej kreski poza powiekę. To bardzo szybki sposób, który podkreśli delikatnie Twoje oczy na co dzień!

Zdj. główne: Ashley Piszek/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej