Be beauty

Fryzury na trening. Na jakie uczesania warto postawić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
bruce mars/unsplash.com

Podczas treningu nic nie powinno rozpraszać Twojej uwagi. Nic nie może stanąć na drodze do efektywnego spalania tkanki tłuszczowej i budowania mięśni. Wygodny strój i buty, mata, plan treningu i zaczynasz! Ale…włosy lecą Ci do oczu i zasłaniają twarz! Ciągle poprawiasz fryzurę i przez to nie wykonujesz ćwiczeń poprawnie. Jakie uczesanie Cię przed tym ustrzeże? Zobacz kilka propozycji. 

10 łatwych i uroczych fryzur, które przetrwają nawet najbardziej wyczerpujący trening.

1.   Kok w minutę

Zbierz włosy w wysoki kucyk i podczas ostatniego przełożenia włosów przez gumkę zostaw kilka centymetrów włosów i wokół nich owiń kucyk. Wzmocnij wsuwkami i gotowe.

2.     Warkocz na bazie wysokiego kuca

Zrób wysoki kucyk i zapleć warkocz francuski, dzieląc włosy na trzy równe pasma. Aby lekko odmienić wygląd warkocza, możesz zewnętrzne pasma skrzyżować pod środkowym pasmem włosów. 

3.   Kok z warkocza

Prostym ruchem możesz zmienić wysoki warkocz w koka, który idealnie sprawdzi się nie tylko na siłowni, ale też podczas kursu tańca! Po prostu zwiń warkocz i stwórz z niego koka. Gotowe! Użyj wsuwek i puść dwa kosmyki z przodu głowy, aby nadać fryzurze wyrazu.

4.   Niski kuc i niski warkocz

Dla tych, którzy nie czują się komfortowo z wysokim kucem, to najlepsze rozwiązanie. Sekunda i gotowe! Kosmykiem włosów możesz owinąć gumkę i osiągnąć efekt jak na zdjęciu poniżej.

5.   Niski kok

Związany nisko warkocz w kilka sekund możesz przekształcić w koka. Owiń go wokół gumki i użyj kilku wsuwek.

6.   Dobieraniec

Troszkę podkręcona wersja warkocza, która zdecydowanie mocniej i lepiej utrzyma włosy w ryzach. Zacznij warkocza wysoko i dobieraj zewnętrzne pasma włosów, dodając je do kosmyków. Kiedy boczne pasma zostaną wykorzystane, zakończ fryzurę warkoczem albo kucem.

7.   Dwa kuce, koki albo warkocze à la Emma ze Spice Girls

Słodka fryzura z lat 90. ma praktyczne zastosowanie na siłowni. Upnij włosy w dwa wysokie kuce lub warkocze i zapomnij o niesfornych kosmykach odwracających Twoją uwagę od treningu.

8.   Ślimaki à la księżniczka Leia

Jeśli chcesz wyróżnić się fryzurą na siłowni i wywołać uśmiech na twarzach fanów Gwiezdnych Wojen, to postaw na ślimaki. 

9.   Koszyk à la Julia Tymoszenko

Słowiański warkocz wokół głowy zapewni Ci spokojny trening. Poczuj się jak królowa treningu.

Najważniejsze w Twojej fryzurze treningowej jest to, by włosy zostały w miejscu, w którym chcesz je utrzymać. Nie używaj innych spinek poza wsuwkami, ponieważ mogą one boleśnie odciskać się na głowie podczas ćwiczeń. Wybierz taką fryzurę, w której czujesz się najlepiej. Jeśli masz grzywkę, która nie wygląda atrakcyjnie na spoconym czole lub chcesz po prostu jeszcze skuteczniej utrzymać kosmyki z dala od twarzy, pamiętaj o opaskach.

Unikaj lakieru do włosów i wybieraj dobrej jakości gumki do włosów. Złapana w pośpiechu przed wyjściem na trening gumka recepturka uszkodzi Twoje włosy i sprawi Ci wiele bólu. Sportowe gumki do włosów znajdziesz np. w Decathlonie.

Zdj. główne: bruce mars/unsplash.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Musisz zobaczyć
Przeczytaj więcej
post-image
Be healthy
Leczenie niepłodności – jak radzić sobie psychicznie?
Niepłodność to trudne doświadczenie, które dotyka wiele par na całym świecie. Oprócz wyzwań fizycznych, jakie stawia przed parą, niepłodność może również wywierać ogromny wpływ na stan psychiczny osób zmagających się z nią. Jak sobie z tym radzić?
Czytaj więcej